Přírodní léčbaZdraví

14 neuvěřitelných použití citronů v domácnosti i pro zdraví

Používání ovoce může být účinné pro váš domov i vaše tělo. Citrony jsou zejména jedním z nejvšestrannějších možností.

Použití pro citrony

Níže je 14 neuvěřitelných použití citronů, které jsou prospěšné pro vaše zdraví a váš domov.

1. Obnova nehtů

Vzhled a pocit vašich nehtů po návštěvě salonu je velmi osvěžující. Ale týdenní návštěvy se mohou stát dražší a některé z použitých chemikálií mohou být škodlivé. Můžete použít citronovou šťávu a vodu, abyste přinesli nějaký život a lesk do svých nehtů.

2. Odstraňte lupy

Lupy jsou odlupování suché, mrtvé pokožky na našich pokožkách hlavy. Může to být trapné, když padají na naše oblečení po celý den nebo jsou viditelné v našich vlasech. Spíše než kupování drahých šamponů na lupy, můžete použít citrony. Jednoduše připravte směs citronové šťávy a vody a aplikujte ji denně na pokožku hlavy, dokud nezmizí lupy.

3. Dezinfekční prostředek

Když se říznete je důležité sterilizovat ránu tak, aby bakterie v ráně nevyrůstaly a nezhoršovaly se. Spíše než alkohol použijte citrony jako přírodní alternativu. Můžete zastavit krvácení a vyčistit řez přímou aplikací citronové šťávy.

4. Zahradní zabiják

Dobře upravený trávník nebo zahrada vám může přinést radost a závist vašich sousedů. Ale tyto oblasti jsou náchylné k přemnožení plevelů a těžko se jich zbavit. Tradiční herbicidy jsou vyrobeny z toxinů, které mohou proniknout do země a ovlivnit vaši vodu. Citronová šťáva s vodou však pracuje stejně dobře a bez škodlivých účinků.

5. Domácí dezodorant

Během teplejších období je výraznější pocení a tělový zápach. Ale hromadně vyráběné deodoranty mohou způsobit alergické reakce a jsou vyrobeny z těžkých chemikálií. Můžete vynechat chemikálie a místo toho použít citronovou šťávu.

6. Trávicí léčba

Většina lidí ví, že zázvor je skvělý pro trávení zdraví a úlevu, ale taky jsou to citrony. Citronová šťáva odstraňuje toxiny v krvi a pomáhá snížit riziko poruchy trávení. Může také pomoci zmírnit nebo zabránit zácpě.

7. Odpuzovač zvířat

Ať už chcete, aby váš chlupatý člen rodiny neležel na gauči nebo chcete vyhnat jelena z vaší zahrady, citrony vám pomohou s oběma. Vysazování citrónových kůrek zvenčí zabrání tomu, aby různé druhy zvířat se dobývala do vašeho dvora. Z vnitřní strany jednoduše nastříkejte trochu citronové šťávy na oblasti, které nechcete aby obtěžovala.

8. Obecný domácí čisticí prostředek

Existuje důvod, proč domácí čističe mají tendenci vonět citronem. Citrony jsou skvělé nástroje pro čištění vašeho domu. Kvůli kyselým vlastnostem, které se nacházejí v citronové šťávě, citrony vám pomohou zbavit se jakéhokoli mastného složení, ať už na vašem nábytku, na koupelnových plochách, v troubě a dalších plochách.

9. Riziko bolesti hlavy

Pokud trpíte pravidelnými bolesti hlavy, jste zvyklí na dosažení libovolného množství pilulek na úlevu. Ale pokud to budete dělat po delší dobu, může to vést k závislosti nebo dokonce selhání orgánu. Zkuste místo toho přidat čerstvou citronovou šťávu do horkého čaje.

10. Osvěžovač dechu

Udržet si svěží dech po těžkých, chutných pokrmech může být složité. Naštěstí můžete použít citrónovou šťávu jako rychlou a přírodní ústní vodu, abyste se zbavili jakýchkoli pachů, které se v ústech zachovaly.

11. Snižte používání soli

Vysoká hladina soli v potravinách může vést k řadě nemocí, od vysokého krevního tlaku až po diabetes. Použití citronů jako přísady příchuti nad solí vám může pomoci předejít těmto problémům.

12. Respirační léčba

Mnoho lidí trpí problémy s dýcháním, ať už v krátkodobém nepohodlí nebo dlouhodobých onemocněních, jako je astma. Pití vody s citronem může pomoci snížit blokování hlenu, nahromadit ho a otevřít dýchací cesty, což usnadňuje dýchání.

13. Suchá kožní úleva

Šupinatá suchá kůže může být jak trapná, tak i nepříjemně svědivá. Můžete použít citronovou šťávu, abyste nejenom omezili svědění, ale také začali léčit poškozenou pokožku.

14. Vyčistěte ovoce a zeleninu

V dnešní době se většina produktů několikrát stříká různými pesticidy, než se dostanou k vašemu obchodníkovi. Některé jsou v pořádku, ale pravděpodobně nic, co chcete jíst. Takže než budete jíst ovoce a zeleninu, namočte ho do vody s čerstvou citronovou šťávou a sodou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button