HubnutíZdraví

5 tipů na zdravou snídani, která urychlí váš metabolismus a kila půjdou dolů

Určitě už jste někdy slyšeli, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. A to, co po ránu sníte, vás ovlivní na celý zbytek dne. A je to pravda! Správným složením snídaně skutečně vašemu tělu pomůžete nastartovat metabolismus a urychlit proces redukce váhy.

 1. Bílkoviny

Bílkoviny patří mezi nejdůležitější součást naší stravy. Konzumace bílkovin pozitivně působí na produkci hormonů, které regulují pocity hladu. Snídaně plná bílkovin nám tedy zajistí, že si dlouho udržíme pocit plného žaludku a nezatoužíme už za pár hodin po nějaké nezdravé svačině. Mezi bohaté zdroje bílkovin, které se hodí ke snídani, patří například:

 • Ořech a semínka
 • Jogurt
 • Vejce
 • Arašídové máslo
 1. Místo sladkého kyselé

Mnoho lidí má po ránu chuť na sladké. Slazené cereálie, buchty nebo dortíky ale zrovna ideálním startem dne nejsou. Zkuste je nahradit spíše kyselou chutí – ne každý žaludek to po ránu snese, ale pokusit se o to můžete. Výrazná kyselá chuť totiž nadlouho zažene vaši chuť na sladké.

 1. Dopřejte si tuk

Tuk při dietě? Ale ano – ovšem jen ten zdravý! Tuky výborně zasytí na dlouhou dobu a navíc jsou pro správné fungování našeho organismu naprosto nezbytné. Vybírejte potraviny, které jsou plné zdravých tuků:

 • Avokádo
 • Kokosový olej
 • Mandlové máslo
 • Lněný olej
 • Semínka a ořechy

Zapomeňte na všeobecné přesvědčení, že každý tuk je špatný. Naopak – mnohokrát jsou to sacharidy, které mohou za naši nadváhu.

 1. Zelenina

Zelenina ke snídani? To nezní moc lákavě, že? Ale pokud si ji dáte společně s chutnou dávkou bílkovin ve formě míchaných vajíček nebo celozrnného chleba se šunkou, hned si pochutnáte víc. Zeleninu konzumujte ideálně v syrovém stavu – jen tak si zachová maximum živin a vitamínů. Pokud ji ale preferujete tepelně upravenou – vsaďte na vaření v páře nebo lehké ogrilování bez tuku.

 1. Cereálie bez cukru a tuku

Pokud se přeci jen nechcete vzdát svých oblíbených cereálií, nemusíte. Ale pozor – připravte si je doma sami, ať víte, co jíte. Zapomeňte na kupované a přeslazené varianty. Raději si kupte ovesné vločky, ořechy, sušené ovoce a přidejte trochu medu – a zdravé snídaňové cereálie jsou na světě!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button