Zdraví

Zjistěte, jak na detox tlustého střeva

Naše tlusté střevo je velmi důležitou součástí zdravého a fungujícího těla. Hraje zásadní roli při trávení, správné funkci imunitního systému a udržování potřebného množství vody v našem těle. Tlusté střevo začíná slepým střevem a sahá až ke konečníku. Při špatné životosprávě se veškeré toxiny drží právě v tlustém střevě. Pokud v něm leží příliš dlouho, střevní stěny ho absorbují a toxiny tak putují do krve. Zdravé tlusté střevo odstraní veškeré potraviny do 24 hodin, ale s dnešními stravovacími návyky se doba vyprázdnění zpomaluje v průměru až na 70 hodin. To vede k hromadění odpadu a k nezdravému tlustému střevu.

Zácpa je nejčastější známkou toho, že je naše tlusté střevo plné nežádoucích škodlivých látek. Ta nastane tehdy, jakmile se odpad začne pohybovat příliš pomalu. Dalšími komplikacemi, způsobenými znečištěným tlustým střevem, mohou být problémy se zažíváním, jako jsou nadýmání, průjem a bolesti břicha. Také může dojít k celkovému zhoršení zdravotního stavu spolu s depresí, únavou, úzkostí a slabým imunitním systémem doprovázeným infekcemi a kožními vyrážkami.

Nápoje na detoxikaci střeva

Na pročištění střev můžete vyzkoušet klasický desetidenní detox, který je v dnešní době velmi populární.

K tomu budete potřebovat:

  • 2 lžíce citrónové šťávy
  • 1/10 lžičky kajenského pepře v prášku
  • 300 ml filtrované vody
  • 2 lžíce organického javorového sirupu

Všechny tyto ingredience pijte 5-8 krát denně po dobu minimálně 10 dní.

Další možností je nápoj s éterickými oleji:

Smíchejte šťávu z jednoho citrónu s 10 kapkami éterického oleje z citrónu a máty a s 2 kapkami On Guard směsi. Výslednou směs zalijte 250 ml čisté vody. Tento nápoj pijte po celý den do té doby, dokud na sobě neucítíte značné zdravotní zlepšení.

Éterické oleje podporují detoxikační procesy v těle a zvyšují příjem dalších živin a minerálů pro maximální rovnováhu vašeho organismu. Silice jsou velmi účinné právě proto, že jsou jejich živiny upraveny na buněčné úrovni, protože s těmi si naše tělo dokáže poradit úplně nejlépe. Zdravá střeva vám ušetří několik protrápených chvil v posteli. Vyzkoušejte i vy detoxikační kůry a netrapte se již zažívacími problémy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button