Rady a tipy

Feng Shui: energie, která do vašeho domova vnese klid, harmonii a pořádek

Začlenění Feng Shui do prostoru, pomáhá zlepšit tok energie domovem, přilákat pozitivní síly vedoucí ke štěstí, zlepšit finance, vztahy, atd. 

Cílem Feng Shui je harmonizovat vaší energii s energií domova a sladit vše i s tím, kdo jste nebo kým chcete být. Správné použití pravidel Feng Shui může být dokonce nástrojem k dosažení cílů a snů.

Stále však kolem Feng Shui panuje mnoho otázek…

Plno lidí se domnívá, že je tento koncept interiérového designu čínský a týká se víry, ale přitom doslovně znamená „větrná voda“. Ať už tomu věříte nebo ne, Feng Shui styl dokáže pozitivně ovlivnit náš každodenní život. Lidé si Feng Shui spojují taktéž s věcmi jako jsou sochy Buddhy a nejrůznějšími krystaly, ale ve skutečnosti jde jen o vytvoření pocitu plynutí a rovnováhy. 

O čem všem je Feng Shui?

Umění Feng Shui se týká i zdobení a uspořádání nábytku tak, aby se zde vytvořil již zmiňovaný pozitivní tok energie. Koneckonců,místnost s nevyváženou energií, bude mít negativní účinky na naše zdraví, vztahy a finance. Tyto energetické toky si představte třeba jako neviditelné paprsky. Nábytek by od nich měl být vzdálen, co možná nejdále. Pečlivý úklid je tak samozřejmostí.

Další pravidla a prvky

A proč třeba nemáme vlastnit v ložnici zrcadlo? Jelikož odráží světlo a zůstává tu aktivní energie. Kvůli tomu je potom zaznamenáno zpožděné usínání, i když zhasnete světla. Přitom je potřeba, aby tu energie především utichla.

A není to jen o ložnici, ve všech místnostech ve svém domě byste se měli cítit šťastní a vyrovnání. Můžete to zkusit zakomponováním těchto akcentů: dřevo, oheň, země, kov a voda. Nikdy nejde o to, aby bylo v každém pokoji zastoupeno všech pět prvků. Nicméně existují matematické výpočty, které ukazují, jaký prvek je nutný k optimalizaci stávající neviditelné kombinace energie.  

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button