Ostatní

Pozor na pití ledové vody: Může vám způsobit mnoho zdravotních problémů

Ledová voda není pro lidský organismus příliš zdravá. Tušíte proč? Pití ledové vody vám může přinést zbytečné potíže, na které si dnes posvítíme.

Zkuste si představit…Moraine_Lake_17092005

Pokud přijdete do restaurace a požádáte o sklenici vody, avšak bez ledu, číšníkův pohled může být poněkud nechápavý. Vždyť kostka ledu ve vodě s citronem a mátou vždy osvěží. To ano, ale nepodpoří vaše zdraví. Abyste pochopili, proč je pití ledové vody tak nezdravé, zkuste si představit. Je jaro. Jste venku a sedíte na dřevěné lavičce blízko horského jezera. Teplota vzduchu je příjemně teplá. Vrchní vrstva jezera už dávno roztála. Vidíte křišťálově průhlednou hladinu zbarvenou do modra. Voda v jezeře je nádherně čistá. Nyní si představte, že se do této stále ledové vody, potápíte.

Jaká bude reakce vašeho těla?

Pokud se ponoříte, ať třeba pouze ve snu, do příliš ledové vody, vaše póry se začínají uzavírat, kůže se zužuje a pití ledové vody provede stejnou reakci i ve vašem zažívacím traktu. Sami víte, že v teple se póry roztahují a kůže se rozpíná.

Co se stane, když budete pít příliš studené vody?

Při pití ledových nápojů se vaše cévy zužují a váš trávicí systém je narušen. Vaše tělo musí následně regulovat sníženou teplotu, vstřebává živiny a vytváří energii. Dochází k postupné dehydrataci. Pití ledové vody vede ke snížení funkce imunitního systému, což nahrává nachlazení a dalším onemocněním. Při pití ledových nápojů během jídla dochází k ochlazení přijímaných tuků z potravy, kterou právě jíte, ty tuhnou a pro tělo jsou těžko stravitelné. Doporučujeme si tedy u číšníka raději objednat vodu bez ledu a zapomenout na jeho udivený pohled. Prospějete svému organismu.

Zdroj: web yourstylishlife.com, ze kterého jsme při psaní článku čerpali, již není v provozu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button