Ostatní

Chutnají vám e-cigarety? Dejte pozor na váš příjem nikotinu

Vyjádření redakce k článku: „E-cigareta obsahuje 10x více rakovinotvorných látek než běžná cigareta“.

Zdrojový článek opírající se o studii s výše vypsaným výsledkem nepodložil dostatečné důkazy pro existenci takové studie, a tak jsme náš text poupravili. Omlouváme se a doufáme, že jsme nepoškodili vaší důvěru v náš portál.

Věříte, že s pomocí e-cigarety bude váš život lepší a vy zdravější? E-cigarety pomohly mnoha kuřákům zbavit se závislosti na klasických cigaretách, stále se však jedná o zdroj látek, které mají na náš organismus znatelný vliv.

Výzkum e-cigaret

E-cigareta, neboli elektronická cigareta, má mnoha kuřákům nahradit jejich závislost na běžných tabákových výrobcích. Volí ji především kuřáci, kteří chtějí mít stále dostatečný příjem nikotinu, ale chtějí zvolit zdravější variantu kouření. Můžeme říct, že elektronická cigareta je o něco málo ohleduplnější k vašemu zdraví, ale často nevede k úplnému nekuřáctví. Podle některých výzkumů dokonce i e-cigarety produkují karcinogeny, který škodí zdraví.

Elektronická cigaretaelectronic-cigarettes-1387647695FRV

Tento druh cigarety byl vyvinut v Číně v roce 2006. V České republice se e-cigarety prodávají již několik let, ale v mnoha zemích světa zůstává e-cigareta zakázána. Elektronická cigareta obsahuje náplň, která je stále chemickou sloučeninou, to je důležité si uvědomit. Na druhou stranu, když kouříte e-cigaretu, vzniká pára, potlačuje škodlivý dehet a je levnější než běžnější cigareta.

Škodlivost nikotinu

Elektronická cigareta vás tedy zbaví některých škodlivin, ale stále udržuje vaši závislost na nikotinu. Navíc e-cigareta vydrží déle než běžná cigareta, kterou vykouříte do 5 minut. Můžete tedy tímto způsobem kouřit až hodinu. Může se vám klidně stát, že pokud si zapomenete hlídat čas kouření, můžete se nikotinem předávkovat. Tímto způsobem si přivodíte leda zažívací problémy, bolest hlavy a křeče. Způsobíte si stejnou závislost na nikotinu jako s běžnou cigaretou a pokud se někdy vrátíte ke kouření běžných cigaret, nebude vám jich stačit pět denně, ale vykouříte celou krabičku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button