Dům a zahradaOstatníPrevence

Naučte se kontrolovat, kolik času stráví vaše děti pře obrazovkou, zlepšíte tím jejich spánek

Nedávné studie potvrdily, že chytré telefony a tablety v dětských pokojích mohou narušovat spánek dětí, i když jsou vypnuté. Většina dětí je také používá těsně před spaním, což může mít za následek opožděné usínání nebo přerušovaný spánek. Dochází totiž k psychologické stimulaci mozku a tím i k ovlivňování spánkových cyklů či bdělosti.

Tipy na závěr

Věnujte pozornost tomu, jak se děti chovají během a po sledování televize, hraní videoher nebo po odhlášení z internetu.

Máte – li obavy z intenzivního používání médií, zvažte vytvoření plánu pro vaši rodinu. Ten může zahrnovat časový rozpis využívání jednotlivých typů médií, typy činností na nich či programy ke sledování.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button