PrevencePřírodní léčbaZdraví

Tipy, inspirované přírodou, pro úlevu od bolesti žlučníku

Žlučník je orgán, který ukládá a uvolňuje žluč do trávicího traktu. Žluč pomáhá trávicímu procesu tím, že rozkládá tuk z potravy, která se dostává do vašeho střeva.

Žlučník také posílá žluč do vašeho tenkého střeva, což je proces, který pomáhá krevnímu řečišti snadno absorbovat vitamíny a živiny.

Když se některý z těchto procesů přeruší, může se u vás vyvinout řada problémů a infekcí způsobených onemocněním žlučníku. Nejčastějším příznakem onemocnění žlučníku je bolest ze zánětu. Bolest se obvykle vyskytuje v pravé horní části břicha.

Změna stravovovacíh návyků

Špatné stravovací návyky a konzumace potravin s vysokým obsahem cukrů a tuků mohou přispět k onemocnění žlučníku a žlučovým kamenům. Strava s menším obsahem tuku a více vlákniny může předejít tvorbě žlučových kamenů a zlepšit vaše zdraví.

Smažená jídla a další potraviny nebo koření, které obsahují tuky – dokonce i salátové dresinky – se obtížněji rozkládají a mohou způsobit bolest. Zvýšení množství potravin bohatých na živiny ve vaší stravě, jako je zelenina a ovoce, může zlepšit funkci žlučníku a předejít komplikacím.

Mátový čaj

Máta peprná obsahuje mentol, uklidňující sloučeninu, která podporuje úlevu od bolesti. Může být použit ke zmírnění bolesti žaludku, zlepšení trávení a zmírnění nevolnosti.

Chcete-li zmírnit bolest žlučníku a zlepšit zdraví žlučníku, můžete zkusit pít mátový čaj.

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje protizánětlivé vlastnosti, které by mohly být užitečné při zmírnění bolesti žlučníku.

K léčbě bolesti žlučníku smíchejte 2 polévkové lžíce jablečného octa s teplou vodou. Popíjejte směs, dokud bolest neustoupí. Je důležité nepít jablečný ocet bez naředění, protože kyselina může poškodit vaše zuby.

Kurkuma

Kurkuma je koření používané k léčbě mnoha zdravotních stavů. Kurkuma obsahuje kurkumin, který je známý pro své protizánětlivé a hojivé účinky.

Kurkuma stimuluje žlučník k produkci žluči a pomáhá žlučníku vyprázdnit se. Začlenění kurkumy do vaší stravy může také snížit zánět a bolest žlučníku.

Hořčík

Hořčík může být užitečnou složkou pro vyprazdňování žlučníku. Může také zmírnit křeče a bolesti žlučníku. Nedostatek hořčíku může zvýšit riziko tvorby žlučových kamenů.

Pro zmírnění příznaků bolesti rozmíchejte čajovou lžičku práškového hořčíku v teplé vodě a vypijte každých několik hodin.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Děkuji Vám za zprávy, které mi posíláte. Jsou vždy poučné a velmi zajímavé. Nechci psát dlouhý mail, abych Vám neubírala čas, ale krátce poděkovat, to činím ráda.
    S přáním všeho dobrého
    Jarmila Mothejzíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button