Ostatní

Zjistěte, jakým způsobem ovlivňují krevní skupiny váš temperament

Podle některých vědeckých výzkumů, prováděných zejména v Japonsku, může být krevní skupina člověka spojena s některými faktory určujícími temperament, ale i riziko onemocnění.

Japonští vědci zkoumají tyto fakta od minulého století, konkrétně od roku 1930 . Přesto nejsou v tomto ohledu přesné výsledky, které bychom chtěli slyšet, ale rozhodně zajímavostí je kolem krevních skupin opředená celá řada.

600px-Bombay_Blood_Group.svg

Krevní skupina 0

Japonský institut technologie přišel prostřednictvím mnoha výzkumů k závěru, že lidé, kteří jsou vlastníky krevní skupiny 0, mají více šancí, jak přilákat určité druhy komárů, než lidé s jinými typy krve. Jsou také méně odolní vůči stresu, což způsobuje přemíru hormonu kortizolu. Ten také může urychlit proces stárnutí. Lidé s touto krevní skupinou jsou popsáni jako lidé s otevřenou myslí.

Blood_smear

Krevní skupina A

Podle časopisu Neuropsychobiology, mají lidé s krevní skupinou A větší sklon k obsedantně-kompulzivní poruše. Nechybí jim však vytrvalost a jsou velmi inteligentní.

Krevní skupina B

352px-Grafik_blutkreislaufLidé s krevní skupinou B jsou podle japonských vědců fascinující lidé. Je pro ně typická protichůdnost. Dokážou být totiž stejně dobře kreativní, vášniví a silní, jako sobečtí a nepředvídatelní.

Krevní skupina AB

V časopise Neurology je zveřejněna informace o tom, že majitelé krevní skupiny AB mají vyšší riziko potíží s pamětí. Starší lidé tak trpí problémy se zapamatováním si informace a hůře se učí. Na druhou stranu jsou zase velmi citlivými jedinci, kteří ohleduplně přistupují k životnímu prostředí. Jejich akomodace v prostředí je flexibilní, dokáží se přizpůsobit každé situaci, aniž by ztratili svou individualitu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button