Rady a tipyZdraví

Dopřejte si tento nápoj každý den, prodloužíte si život o několik let

Připravte si doma v odšťavňovači zdravou lahůdku, která kromě toho, že skvěle chutná, čistí váš organismus, dodává vám vitamíny a chrání před nemocemi. S tímto zázračným nápojem, který si může připravit doma každý z vás, si prodloužíte svůj zdravý život o několik let.

Červená řepa

Základem nápoje je červená řepa, která je dnes již běžně k dostání na každém trhu nebo si ji můžete sami vypěstovat na vaší zahrádce. Původně se červená řepa pěstovala jen ve Středomoří, ale znali ji lidé již ve starověku. My ji dnes konzumuje nejvíce v podobě zavařeniny, používáme ji do salátů a do pomazánek, či z ní občas vykouzlíme zeleninovou polévku. Výborné jsou i mladé řepné listy, které se používají do salátů a mají jemné červené žilky. Obsahují vitamin C, beta-karoten, vápník a železo.

Sladký elixír mládí

Červená řepa je jedním z nejsladších druhů zeleniny. Obsahuje 7-8 % přírodního cukru. Vyvarovat by se ji měli diabetici a lidé trpící na močovými kameny, protože obsahuje kyselinu šťavelovou, která močové cesty dráždí.

beets-1019580_960_720

Proč konzumovat červenou řepu?

Pokud si jednou za čas dopřejete červenou řepu, pomáháte ke snížení krevního tlaku, upravujete srdeční puls a posilujete nervový systém. Křemík obsažený v řepě podporuje pevné kosti, vlasy a nehty. Řepa je zásobárnou vitaminů C, B1, B2, B6 a E. Rudou barvu řepy způsobují antokyany a betanin, který působí proti kornatění cév a posiluje činnost jater a žlučníku. Doporučuje se i jako prevence proti rakovině, jelikož podporuje imunitu a i během chemoterapií vzpružuje oslabené tělo. Červená řepa zpevňuje kůži, podporuje růst buněk a dokonce vyvolává optimističtější náladu.

Nezapomeňte na jablka

Jablka jsou součástí naší kuchyně už takovou dobu, že je bereme jako samozřejmost. Představte si, jaké je jablko pro obyvatele exotičtějších končin, pokud se jim do ruky dostane toto netradiční ovoce, jsou z něho stejně překvapení jako třeba my z dračího ovoce či fíku. To, že jablka konzumujeme, je pro nás velice přínosné a prevence radí, že jedno jablko denně skvěle chrání proti rakovině.

Blahodárné účinky jablek

Náš léčivý elixír obsahuje i jablka, proto si o jejich účincích povíme pár informací. Jablka obsahují dostatek vlákniny, především ve šlupce, což je zdravé pro náš trávicí systém. Jablka obsahují také vitamín C a mnoho minerálních látek. Nechybí jim ani draslík, který se stará o správnou funkčnost ledvin a svalů. Mají blahodárné účinky na celou trávicí soustavu, nervový systém, léčí nespavost, podporují činnost mozku a správnou funkci metabolismu. Konzumací jablek se preventivně chráníte před rakovinou střev a onemocněním zvaným dna.

Nenahraditelný zázvor

Poslední ingrediencí v našem nápoji je zázvor. Ten nejenže chrání před chřipkou a pomáhá i v léčbě, ale má i další nenahraditelné účinky. Zázvor působí antibakteriálně a protizánětlivě, usnadňuje trávení a kdykoliv, kdy cítíte nevolnost, vám pomůže. Zmírňuje i cestovní nevolnost a nevolnost v těhotenství. Stačí, když si pořídíte do kabelky zázvorové bonbóny nebo vynikající kandovaný zázvor. Uklidňuje i bolest hlavy a zpomaluje rozvoji některým druhům rakoviny. Zázvor vás vyléčí, zklidní a odbourává stres. Při konzumaci zázvoru by vás měla motivovat ochrana proti chřipce a to, že bojujete proti přibývajícím kilům.

ginger-389906_960_720

Recept na nápoj

Na ozdravný nápoj budete potřebovat:

  • 2 jablka
  • 1 velkou červenou řepu
  • 1/2 kořene zázvoru (pokud jste citlivý, tak 1/5)
  • led

Nápoj můžete obměňovat, přidat můžete i jahody, hrušku či jiný druh ovoce, záleží i na vaší chuti a potřebách. Vše smíchejte a dejte do odšťavňovače. Vznikne vám narůžovělý nápoj se sladkou chutí. Ten si dopřejte každé ráno k snídani nebo odpoledne k svačině. V létě osvěží a v zimě podpoří vaší imunitu. Není to nic složitého. Stále totiž platí přísloví „v jednoduchosti je krása a zdraví“.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button