KrásaPrevenceZdraví

Rádi spíte nazí? Podle studií má spaní bez oblečení četné výhody

Spánek je nesmírně důležitý pro každého z nás. Dejte si proto pozor, neboť nedostatek spánku může způsobovat závažná onemocnění od rakoviny až po srdeční problémy. Máte – li se spaním jakékoli problémy, měli byste změnit spací návyky či začít používat nějaké přípravky (nejlépe přírodní), které vám pomohou tento problém řešit.

Nedávná studie potvrdila, že každá třetí osoba spí nahá, tato intimita podporuje u partnerů pocit štěstí, kůže je při styku s kůží více citlivá. Zvyšuje se důvěra mezi partnery. U jedinců snižuje krevní tlak a pocity úzkosti, posiluje imunitní systém. Tělo se tolik nepotí. Kůže může dýchat, což snižuje šance na získání kožních onemocnění.  Spaní bez oděvu přináší pocit svobody. Nic vás neškrtí, neškrábe, nebalí vaše tělo, zatímco klidně spíte.

Některé výhody

 Pohodlí

Méně oblečení zlepší krevní oběh, budete se tedy cítit pohodlněji. Spánek bez oblečení pomáhá odstraňovat bolesti břicha a pasu, protože netrpíte nepohodlím. Těsné prádlové gumy vám totiž mnoho pohodlí nezaručí.

Lepší spánek

Když budete spát nazí, váš spánek bude lepší. Klesá totiž tělesná teplota a spánek se stává hlubším a kvalitnějším.  Pokud na sobě máte teplé pyžamo a ještě přikrývku, je vám teplo a tudíž se vám i špatně spí.

Lepší pokožka

Vaše pokožka během spánku může dýchat, takže se zlepšuje i její kvalita. U žen chrání před vznikem kvasinkových a bakteriálních infekcí v oblastech intimních partií. Také se snižuje riziko vzniku kožních onemocnění.

Lepší regulace kortizolu

Tělesná teplota je v optimálním rozmezí, tudíž se snižuje hladina kortizolu (zvyšuje celkovou pohotovost organismu při stresových situacích). Jestliže je v noci spánek přerušován, tělo začne kortizol opakovaně produkovat, což má v nadcházející den za následek větší chuť k jídlu.

Regulace melatoninu a růstového hormonu

Oba zpomalují proces stárnutí a jsou životně důležité pro naše zdraví.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button