Přírodní léčbaRady a tipy

Homemade masky pro bezchybný vzhled pleti

Každá žena čas od času ráda experimentuje, co se týče kosmetiky. Proč však nezkusit domácí ingredience, které vlastníme ve spíži nebo je lze snadno koupit.

Ať už to jsou obyčejné bramborové slupky plné vitamínů nebo méně tradiční papája – obě suroviny se postarají o hloubkovou výživu vaší pleti.

Brambory – rozjasnění pleti

Syrové brambory jsou parádním prostředkem, jak pleť prozářit. Brambory nastrouhejte najemno a naneste na obličej. Jsou také vynikajícím řešením tmavých kruhů pod očima.

Stačí je pokrájet na jemné plátky a nechat působit v oblasti pod očima. Pravidelným užíváním jen získáte. Vaše pleť nebude zašedlá, ale krásně zářivá.

Med a skořice – akné

Trápí vás pupínky v obličeji? Med a skořice s nimi hravě zatočí! Stačí tyto dvě zázračné ingredience smíchat a nanést na obličej.

Kurkuma – antiseptikum

Jelikož je kurkuma přírodní surovina vlastní řadu zajímavých vlastností. Pleť dokáže dezinfikovat, ale také projasnit, podobně jako brambory.

Vymíchejte tvaroh se základem práškové kurkumy a zakápněte citronovou šťávou. O citronu je známo, že má spoustu vitamínu C. Díky tomu bude pleť daleko světlejší, beze skvrn a starého opálení.

Rajčata – stažení pórů

Smíchejte rajčatovou šťávu s pár kapkami citronu a naneste na obličej. Následně opláchněte vlažnou vodou. Používejte pravidelně a dočkáte se kýženého účinku.

Černé tečky budou pryč. Musíte však masírovat postiženou oblast plátky rajčat. Rajčatová šťáva stahuje póry.

Mléko a med – hydratace

Mléko a med je vhodná kombinace k prozáření pokožky, ale také k prevenci akné a vysoušení pleti.

Tea tree olej

Olej z čajovníku je výborný na jakékoliv nedokonalosti, stejně jako jojobový olej. Zlepšují texturu pleti. Pozor na olej z čajovníku, neaplikuje se na obličej pouze jako jediný, potřebuje nosný olej.

Růžová voda

Růžový esenciální olej, přezdíván zkratkou jako růžová voda je jedním z nejlepších tonerů pro všechny typy pleti. Pomáhá uklidnit pokožku, vyrovnat hladinu pH a podpořit elasticitu pokožky.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button