Přírodní léčbaRady a tipyVitamínyZdraví

S jarní únavou se potýká většina z nás. Jaké vitamíny dodají energii na celý den?

I když již vykukuje hřejivé sluníčko, které má za následek zvýšenou tvorbu vitamínu D v těle, pocity únavy se dostavují u většiny z nás. Vitamín D je jedním z nejúčinnějších prostředků, jak dodat tělu energii, není však ani zdaleka jediný. Existuje více způsobů, jak zastavit zívání a klížející se oči.

Vitánie snodárná (Ashwagandha)

Tato bylina je také někdy nazývána indický ženšen, v mnoha východních zemích je uctívána. Bylinka zvyšuje odolnost proti stresu, úzkosti a napětí. Tyto dva faktory bývají častými „žrouty energie“. Bylinu často užívají sportovci. Její extrakt jim může pomoci snížit únavu po těžkém fyzickou výkonu. Velkou výhodou ashwagandhy je téměř nulová přítomnost vedlejších účinků.

Rozchodnice růžová

Rozchodnice růžová roste v horských oblastech. Odolnost v drsném podnebí se přenesla i do účinků rozchodnice na lidský organismus. Kromě toho, že pomáhá vyrovnat se stresem, může zvýšit fyzickou výkonnost a zmírnit duševní únavu.

Někdy je také rozchodnice růžová doporučována lidem trpící depresemi.

Vitamín B12

Absence vitamínu B12 v těle je často spojována s vegany. Je to jediná látka, která nenachází v rostlinné stravě. Navzdory tomu trpí nedostatkem vitamínu B12 mnoho lidí, kteří maso konzumují.

Vitamín B12 pomáhá tělu přeměnit jídlo na potřebnou energii pro buňky v těle. Také udržuje nervy a krevní buňky vašeho těla zdravé a pomáhá předcházet typu anémie, která vás může oslabit a unavit.

Železo

Nedostatek železa v krvi vede k anémii. Železo pomáhá tělu tvořit hemoglobin, protein v červených krvinkách, který přenáší kyslík z plic do orgánů a tkání v celém těle.

Pokud hladina železa není dostatečná, červené krvinky nepřenášejí dostatečně kyslík do tělesných tkání. To má za následek anémii z nedostatku železa, která může zanechat pocit únavy a slabosti.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button