PrevenceZdraví

Výhody infrasauny

Detoxikace

Díky pocení, které sauna podporuje, dochází k odplavování toxinů. Oproti tradiční sauně, můžeme v infrasauně sedět déle a tudíž dochází k větší eliminaci toxinů. Vzhledem k tomu, že při pocení se vylučují také tekutiny a minerály, potřebné pro správné fungování těla, musíme je doplňovat. Proto musíte doplnit vodu, vhodné je do ní přidat trochu mořské soli.

Úleva a relaxace

Tato terapie pomáhá udržovat hladinu kortizolu (primární stresový hormon), jehož nadměrné množství může vést k celé řadě zdravotních potíží (oslabení imunitního systému, nespavost, ukládání podkožního tuku). Teplo v sauně pomáhá uvolnit svaly, zmírnit napětí a stimuluje uvolňování serotoninu a dopaminu.

Zmírnění bolesti

Při pravidelném saunování může dojít k úlevě chronických bolestí způsobených artritidou, problémy se zády, bolestmi kloubů a svalů

Podpora hubnutí

Díky schopnosti infračervené sauny pronikat hlouběji  po kůži se urychluje metabolismus a spalujete více kalorií. Teplo generované v sauně zvyšuje vnitřní teplotu těla, což může vést k vyšší srdeční frekvenci, která se podobně zvyšuje i při cvičení. Díky tomu tělo spaluje více kalorií.

Boj proti chřipce a nachlazení

Saunování zvyšuje krevní oběh a pomáhá stimulovat tvorbu bílých krvinek, které pomáhají imunitnímu systému v boji proti virům a bakteriím.

Mladší pleť

Díky zvýšenému krevnímu oběhu je kůže lépe zásobena živinami. Také dochází k podpoře produkce kolagenu, který pokožku činí pružnější.

Podpora zdraví srdce

Vyšší teplota zvyšuje srdeční frekvenci na úroveň středně intenzivního cvičení. Časté návštěvy sauny jsou spojeny s nižším výskytem cévních mozkových příhod a kardiovaskulárních chorob

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button