Zdraví

Škornice pomůže s léčbou impotence!

Pod názvem škornice byste našli až 55 druhů rostlin, které pochází z čeledi dřišťálovitých. Škornice se běžně pěstují jako okrasné rostliny. U nás roste ve volné přírodě jen jediný druh, tzv. škornice alpská. Tato rostlina je však pro lidské zdraví velmi důležitá, přezdívá se jí bylina pro muže, jelikož pomáhá v léčbě impotence.

Tradiční čínská medicína

Tato rostlinka je v tradiční čínské medicíně známá jako lék na impotenci a používána byla též jako afrodiziakum, který pečuje o sexuální zdraví. Škornice byla však využívána i k léčbě neplodnosti obou pohlaví a podpoře vášnivého sexuálního života. Tato bylina má totiž schopnost rozšiřovat cévy a podporuje prokrvení končetin, ale také mozku. Pokud je škornice pravidelně užívána snižuje i pocity únavy a podporuje kognitivní funkce, je prevencí skomírající paměti.

6 výhod užívání škornice

Přírodní afrodiziakum

Škornice je považována za účinné afrodiziakum a pomáhá normalizovat hladinu kortizolu a omezit také negativní účinky stresu, které se dotýkají vašeho organismu. Stres má na svědomí nejen snížení pohlavní frekvence, ale také duševní únavu, problémy s hormonální rovnováhou apod. Tím, že škornice pomáhá normalizovat hladinu testosteronu a estrogenu může být užitečná právě jako pomocník ve chvílích, kdy vám chybí energie. Icariin, který škornice obsahuje, je vazodilatační látka, která roztahuje cévy a zvyšuje průtok krve, má také protizánětlivé schopnosti.

Pomáhá při léčbě erektivní dysfunkce

Právě díky zmíněným účinkům podpory cirkulace krve v cenách pomáhá škornice i při léčbě erektivní dysfunkce.

Zvýšení hladiny testosteronu?

Ve studiích se také ukázalo, že icariin má přirozené vlastnosti napodobující testosteron, a z toho důvodu podporuje sexuální touhu  adokonce i výkon.

Pomůže vyvážit hormonální hladinu během menopauzy

Prenylflavonoidy působí jako fytoestrogeny, v některých studiích bylo prokázáno, že pomáhají zvyšovat hladiny estrogenů a snižují příznaky menopauzy u žen. Proto je možné považovat škornici, která obsahuje mnoho různých prenylflavonoidních sloučenin, za pomocníka v menopauze, například s nízkým libidem, ztrátou kostní hmoty apod.

Pozitivní vliv na svaly

Icariin má pozitivní vliv na tvorbu svalové tkáně. Neurotrofiny jsou typem proteinů, které pomáhají při vývoji, růstu a také správné funkci neuronů. Pro ty, kteří chtějí, aby byla jejich svalová hmota větší, je icariin vhodnou aktivní složkou, kterou by si měli dopřávat.

Podpora zdraví kostí

Škornice má také pozitivní účinky na obnovu hustoty kostí a může zmírnit příznaky spojené s osteoporózou, jako je vznik zlomenin, snížená kostní hustota páteře apod.

Jak ji pěstovat?

Škornici si můžete pěstovat i u vás na zahrádce. Dařit se škornici bude na stinných místech, nejlépe pod dřevinami, které ji chrání před nepříznivým vlivem. Pro správný růst je vhodná propustná půda, která udržuje stálou vlhkost. Přes zimu ji zakrývejte mulčem, aby vám rostlina přežila do dalšího roku.

Jak ji užívat?

Připravte si ze škornice odvar. Stačí vám 5 až 10 g byliny, která se přelije horkou vodou a nechává pět minut vařit a poté pět minut odstát.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button