Nezařazené

Trápí vás časté nachlazení? Odežeňte ho zázvorovým shotem!

Zima a zimní období jsou občas nepříjemné nejen díky silným mrazům a nepříznivému počasí, ale také díky nachlazení a bacilům, kterým musí náš organismus dennodenně čelit. Proto svou obranyschopnost posilněte, nejlépe něčím přírodním a velmi zdravým. Dnes vám přinášíme recept na zázvorový shot plný aktivních protilátek, které si poradí s kdejakou bakterií a virem.

Zázvorový shot

Na zázvorový shot budete potřebovat (2 porce):
  • 1 celý čerstvý citrón
  • 5 cm zázvoru
  • ½ lžíce medu
  • špetka kajenského pepře
Postup

Zázvor oloupejte a pokrájejte na menší kousky. Citrón oloupejte a rozkrojte na půlku. Zázvor, citrón a med vložte do mixéru a rozmixujte do hladké kaše. Na závěr přidejte špetku kajenského pepře  a dobře zamíchejte.

Zázvor je velmi silným lékem.

Proč právě zázvorový shot?

Zázvor

Zázvor je typickým kořením pro indickou kuchyni, ovšem o jeho věhlasných léčebných účincích se již napsalo spousty řádků. Tento kořen je typický pro svou výraznou vůni a ostrou chuť. Za jeho léčivými vlastnosti stojí silice a gingerol, které pomáhají při problémech s trávicím traktem. Tyto látky zahánějí pocit plnosti a doporučené jsou především pro těhotné ženy, které trpí nevolností.

Zázvor posiluje obranyschopnost organismus a účinně bojuje proti příznakům nachlazení. Mimo jiné pomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi, stejně jako krevní tlak.

Nejúčinnější je v jeho syrové formě, a proto žvýkejte plátek zázvoru, či si vychutnejte tento recept.

Citrón

Jak jistě víte, citrón je bohatým zdrojem vitamínu C, také kyseliny askorbové, která stojí za posílení obranyschopnosti organismu. Podporuje tvorbu kolagenu, která pomáhá při stavbě pojivové látky tkání, tedy hojení ran. Mimoto obsahuje karotenoidy, vitamíny skupiny B, pektin, fosfor, draslík, sodík, vápní a železo. Nejzajímavější je ovšem fakt, že tento citrusový plod obsahuje tzv. flavonoidy, známe jako antioxidanty. Tyto látky působí preventivně před kardiovaskulárními chorobami a rakovinovým buňkám. A proti rakovině působí citrón dvojnásob, jelikož zabraňuje překyselení organismu.

Citrón tedy ve zkratce posiluje imunitní systém, pomáhá se zažíváním, zabraňuje krvácení z dásní, posiluje tepny, podporuje růst vlasů a nehtů, zlepšuje stav pokožky a působí jako prevence proti křečovým žilám.

Med

Med složen především z jednoduchých cukrů, jako je fruktóza, glukóza a sacharóza, díky kterým působí toto sladidlo jako okamžitý zdroj energie. Med je dobrým zdrojem bílkovin, vitamínu A, C, D, E, K, skupiny B, vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, sodíku, křemíku a železa. Úžasnou potravinou pro náš organismus je ale především díky mateří kašičce, aminokyselinám, pylu a éterických olejů.

Med je jeden z nejsilnějších přírodních antibiotik, které ničí bakterie a poradí si se skoro každým virem. Med je dobrou prevencí před nachlazením, angínou, zánětem průdušek a rýmou. Pomáhá také při nespavosti, nervové zátěži a stresu a při odplavování toxinů z těla.

Kajenský pepř

Poslední složkou našeho receptu je kajenský pepř, který shot dotáhne k dokonalosti. Kajenský pepř má protizánětlivé účinky, působí skvěle proti chřipce a nachlazení, podporuje trávení a hubnutí, podporuje proces detoxikace a má antibakteriální a antirakovinné účinky.

Jak můžete vidět, každá ingredience je velmi přínosná pro náš organismus. Kromě prevence proti chřipce a nachlazení si dokážou poradit s dalšími zdravotními problémy, a proto je tento shot opravdu cenným lékem.

Připravte se na velmi kyselou a ostrou chuť, které když překonáte, dostanete do těla neuvěřitelné množství zdravých látek.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button