Nezařazené

Sportování se psem: Vyzkoušejte netradiční způsob hubnutí

Pokud jste velkými milovníky sportu a doma máte čtyřnohého přítele, zkuste trénovat spolu s ním. Nejenže zhubnete, zlepší se vaše fyzická kondice, budete dělat to, co milujete, ale utužíte vztah mezi vámi a vaším psem, který si sportování určitě zamiluje. Existuje množství sportů, které můžete vyzkoušet. Sport byste měli volit podle toho, co vás baví a jakého máte psa. Sportovat může každý pejsek, jen mu musíte vybrat sport vhodný k jeho tělesným dispozicím.

Sportujte se svým psem

Abyste se udrželi v kondici a zároveň se věnovali vašemu psovi, je sportování s vaším čtyřnohým přítelem tou nejlepší volbou. Udržujete tímto způsobem v kondici sebe i jeho. Sportovat může opravdu každý pes. Musíte však myslet na jeho tělesné proporce, kondici, věk a povahu, než ho připásáte do popruhů. Samozřejmě, že jezevčík vám příliš v bikejoringu nepomůže, za to jakýkoliv větší pes ano.

Jaké sporty můžete vyzkoušet?

Sportů, které si můžete zvolit, je opravdu spousta. Baví vás běhat, jezdit na kole, chodit po horách nebo jen házet frisbee? To vše můžete dělat se svým psem. Nezapomínejte na to, že sport musí bavit vás, ale i vašeho pejska. Nikdy ho do sportu nenuťte a myslete na to, že ho na danou činnost musíte připravit a před prvním nasednutím na kolo a přivázání popruhu opravdu trénovat.

Pokud milujete běhání, zapojte do tohoto sportu i svého psa. Canicross označuje běhání se psem, kdy je psovod
připoutaný šňůrou ke svému psovi. Pes táhne psovoda a pomáhá mu zdolávat obtížnější terén. Pes vám skvěle pomůže běhat do kopce a podpoří vás ve chvílích, kdy máte pocit, že už nemůžete.

Podobným způsobem jako canicross funguje dogtrekking, při kterém je psovod také spojen se psem pomocí pružného lana, neběží však, ale absolvují dlouhou horskou túru.

Máte-li kolo a rádi na něm jezdíte, vyzkoušejte bikejoring. Pes je při něm v postroji a je spojen pomocí šňůry k řidítkům kola. Při tomto sportu je více než nutná dokonalá souhra psa a psovoda a chce to pečlivý trénink.

Rádi si s přáteli házíte s frisbeem? Tento sport můžete vykonávati se svým psem. Dogfrisbee je skvělým sportem především pro menší a střední plemena, která milují chytání frisbee.

Pokud rádi tančíte a máte pocit, že tento sport spolu se svým psem prožít nemůžete, nemáte pravdu. Dogdancing je sportem na vysoké úrovni, ve kterém panují přísná pravidla a není to nic jednoduchého ani neprofesionálního. Můžete tedy se svým psem i tančit, provádět různé cviky do rytmu hudby.

Po dlouhodobém tréninku můžete vyzkoušet i psí triatlon, který je obdobou klasického triatlonu. Psovod a pes v něm soutěží v plavání, jízdě na kole a běhu.

Příprava

Při sportování se psem je důležitá především příprava vás i psa na daný sport. Nejlepší je začínat s přípravou již od štěněcího věku, zvykat psa na postroj a ostatní věci, které ke sportu potřebujete. Například i na kolo, na které není zvyklý, může štěkat a vrčet. Trénovat musíte postupně a určit psovi jasné povely, aby ani jeden z vás nepřišel k úrazu. Připravte se na sportování s vaším psem a následný prožitek si užívejte nejen proto, že děláte něco pro své zdraví, ale i pro vašeho čtyřnohého přítele.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button