Nezařazené

10 zdravých nápojů, které byste si měli dopřávat v průběhu hubnutí

V průběhu hubnutí je důležitá dostatečná hydratace organismu a dostatek přijímaných tekutin. Vyhnout byste se měli slazeným nápojům, kávě a alkoholu. Existují však také nápoje, které hubnutí podporují a které vám k vysněné postavě mohou dopomoci. Které to jsou?

Voda s citronem

Přidejte do vody či minerálky citron. Nejenže citron dodá osvěžující chuť do vaší vody, ale podporuje zdraví vaší pokožky, vlasů a obohatí vás vitamínem C. Vitamín C je skvělým antioxidantem, který podporuje imunitní systém a detoxikuje organismus. Navíc voda s citronem je skvělou náhražkou za kávu, povzbuzuje totiž organismus. Nebojte se také překyseleného žaludku, i když je citron kyselí, působí zásaditě.

Brusinkový džus

Hubnutí podporuje také brusinkový džus v dobré kvalitě. Brusinky jsou bohaté na látky posilující zdraví organismus. Obsahují vitamíny, které chrání před rozvojem zánětů v těle a ochraňují kardiovaskulární systém. Snižují oxidační stres, léčí zánět a pečují o močové cesty. Podporují i vaše hubnutí a jsou skvělou obměnou v často stejnotvárném redukčním jídelníčku.

Zelený čaj

Zelený čaj je proslavený svými účinky na lidský organismus. Záleží však i na jeho kvalitě. Kupujte kvalitní zelený čaj, který není balený, ale sypaný, jehož lístky jsou stále zelené a po zalití vodou se rozvinou. Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, polyfenoly. Antioxidanty bojují proti vlivu volných radikálů. Volné radikály přispívají k procesu stárnutí a podporují řadu zdravotních stavů, včetně rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Dopřejte si hrnek zeleného čaje jako náhradu za ranní kávu.

Petrželová šťáva

Petržel je bylina, která obohatí svou chutí nejen polévku. Často se přidává do smoothie či se odšťavňuje spolu s dalším ovocem a pije se jako šťáva. Snižuje totiž riziko vzniku rakoviny prsu, prostaty a kůže. Je bohatá na flavonoidy, které z ní tvoří protizánětlivé a antioxidační činidlo. Podporuje zdraví kardiovaskulárního systému, jelikož obsahuje homocystein. Podporuje také funkce metabolismu a ztrátu přebytečných kil.

Kokosový voda

Zázračná kokosová voda, která se proslavila obsahem minerálních látek. Někdy je označovaná jako jako iontový nápoj, který je vhodný zvláště pro sportovce. Kokosová voda uklidňuje trávicí trakt, léčí a působí jako antistárnoucí činidlo. Je velmi příznivá lidskému organismu a vhodná i při redučkních dietách.

Pampeliškový čaj

Pampeliškový čaj je na předních příčkách zdravých nápojů a patří mezi nejlepší detoxikační nápoje. Pampelišky můžete sbírat téměř po celý rok, jen ne v průběhu zimy. Pampeliškový čaj léčí artritidu, dnu, žaludeční bolesti a kožní onemocnění. Je výborný na detoxikaci a působí pozitivně na játra. Celá rostlina, včetně kořenů, které se dají upražit, je příznivá pro váš organismus.

Čaj z kopřivy

Nasbírejte si listy mladých kopřiv na jaře a nasušte si je na celý rok. Kopřivový čaj je skvělý na krevní oběh, imunitní systém, močový systém, nervový systém a trávicí trakt. Kopřivový čaj má vysoký obsah hořčíku a může vám pomoci při menstruačních křečích či natékání nohou.

Kurkumové latte

Kurkumové latte se stává populárním po celém světě. Můžete si jej dopřávat v kavárnách, ale připravit si ho i doma. Jde o směs koření, které obsahuje kurkumu, černý pepř, skořici, badyán, popřípadě zázvor, vaří se s čajem a zalévá našlehaným mlékem. Je to opravdová dobrota, která zahřeje a je vhodná i při hubnutí, Kurkuma se používá v čínské a indické medicíně jako protizánětlivý prostředek, který chrání i proti rakovině a mnoha dalším onemocněním, jako je Alzheimerova choroba, artritida či jako ochrana zdraví zubů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button