Zdraví

Zázračná ašvaganda: Dodá ztracenou energii, zbaví stresu a navodí klidný spánek

Každodenní rutina vám přináší dávku stresu, s kterou se musíte vypořádat. Práce, nákup, úklid, vaření, starost o děti, problémy v rodině, to vše vás zatěžuje a vy se snažíte za den stihnout co nejvíce činností. Základem změny, která vám může pomoci, je změna vašeho režimu či toho, jak ho chápete. Zamyslete se nad tím, zda vám za to všechny ty činnosti stojí? Snažte se nenervovat a nechte svůj život v klidu běžet. Vždyť každý z nás má své tempo a to, že někdo stíhá něco, neznamená, že vy to musíte nutně stihnout také. Stres má totiž za následek mnoho onemocnění, nespavost a častou únavu. K léčbě těchto problémů vám může pomoci i přírodní lék, ašvaganda, která k nám doputovala z indické ajurvédy. Objevte její účinky. 

Vitánie snodárná

Odborný název pro polokeř, který pochází z Indie a z něhož se pro léčebné účely sbírá kořen. Ašvaganda byla známá již ve staré Mezopotámii, kde byla hojně užívána jako narkotikum. V tradičním léčitelství byla používán také jako afrodisiakum a součást tantrických rituálů. Avšak nejen v těchto „končinách“ lze ašvagandu využívat. Postupně se jako silný přírodní lék dostala také do medicíny. Je využívána k léčbě astmatu, lupénky a revmatismu. Pokud je pravidelně užívána, léčí také nespavost a její účinky se také osvědčili při léčbě senilní demence. Dopřát by si ji měly také ženy, které mají problémy s otěhotněním. Jelikož ašvaganda dodává energii, ale zároveň působí na vyrovnanost vašeho duševního zdraví, je vhodná při rekonvalescenci, snižuje riziko tvorby zánětu, snižuje krevní tlak a pomáhá klidnému spaní. Vhodná je pro všechny starší osoby, jelikož zpomaluje procesy stárnutí a působí jako neutralizátor působení volných radikálů ve vašem těle.

Pro manažery i studenty

Dopřávat ašvagandu by si měli všichni, kteří touží po posílení organismu a získání vitality. Její název také v překladu znamená „ta, která voní po koních“ ve smyslu, že dodává energii, kterou má kůň. Najít ji však můžete i pod názvem indický ženšen. Její účinky jsou blahodárné a má vliv na mnoho spekter ve vašem těle.

 

Proč ašvagandu užívat?

Hledáte-li způsob, jak účinně posílit svou imunitu a bojovat proti známkám stárnutí již preventivně, dopřejte si ašvagandu. Ta je na posílení imunitního systému jako dělaná. Stává se také dalším lékem, který odbourává stres, nespavost a problémy se soustředěním. Díky jejím účinkům je dobrým pomocníkem při problémech s nespavostí. Jak jsme již zmínili, měli by si ji dopřávat zvláště starší lidé, chrání je totiž i před odumíráním mozkových buněk.

Pokud vás doprovází pocit únavy a vyčerpání a hledáte přírodní lék, dopřejte si ašvagandu. Pravidelné užívání vás preventivně chrání před nedostatkem energie a dopadů, které přicházejí s vytížením.

Vliv ašvagandy se dotýká také hormonálního zdraví. Užívat by ji měly ženy, které chtějí otěhotnět či jsou těhotné. Urychluje hojení tkání a pozitivně působí na vývoj plodu.

Ašvaganda byla užívána také pro své afrodiziakální účinky, které mají vliv na sexuální život u mužů i žen.

Abyste se vyhnuli vzniku zánětu ve vašem těle, dopřejte si prášek z kořene vitánie, má protizánětlivé účinky. K tomu všemu snižuje hladinu cholesterolu a stabilizuje hladinu krevního cukru.

Užívání ašvagandy

Zakoupit můžete ašvagandu buď ve formě mletého prášku, který je vytvořen z nasušeného kořene či ve formě kapslí. Denně byste měli užívat 600 až 1000 mg. Zajímavé je, že si můžete koupit semínka vitánie a pěstovat ji i na vaší zahradě. Pokud budete sbírat kořen čerstvý, připravuje se z něj čajový nálev či tinktura. Vyzkoušejte si pěstování tohoto léčivého keře i vy na vaší zahradě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button