JídloZdraví

Pro udržení dobrého zdravotního stavu by se nemělo jíst těchto 7 potravin na prázdný žaludek

Průzkum prokázal, že většina populárních diet jsou založeny převážně na konzumaci ovoce a zeleniny, na omezení cukru a na menším dávkování porcí. Bohužel ale nikde nepíšou o tom, že tyto potraviny jsou sice zdravé, ale můžou mít negativní účinek na lidské zdraví, pokud budou požívány nalačno.

Proto dnes přinášíme některé z potravin, které jsou sice zdravé, ale nejsou vhodné je jíst na prázdný žaludek.

Banán

Morning Banana Diet je jednou ze známějších diet, která je založena na konzumaci jedno či více banánů k snídani. Banány jsou obecně velmi zdravou potravinou, která obsahuje velké množství draslíku, hořčíku a vlákniny. Bohužel ale také v sobě schovává vysoký podíl cukru a jsou kyselé, což nemusí mít dobré účinky na lidské tělo.

Kyselost banánů může vyvolat problémy se střevy a vysoký podíl cukru v banánech sice zaručí rychlé nastartování těla, ale po několika hodinách se člověk může cítit unaven. Pokud se při snídani banánů nechcete vzdát, kombinujte jej s jinými potravinami.

Jogurt

Jogurt k snídani je jedna z nejjednodušších možností, kterou si můžete připravit. Jogurt jsou sami o sobě velice zdravou potravinou a podporují úbytek váhy, ale ne všechny jsou ty správné. Normální jogurty obsahují velké množství přidaného cukru, a nebo v sobě neobsahují žádný tuk.

Tuk je nahrazován v jogurtech pomocí umělých sladidel a některé jogurty vůbec neobsahují dostatečné množství bílkovin. Proto je dobré zvolit jinou snídani nebo si dát bílý jogurt a dochutit ho ovocem nebo například medem.

Ovesná kaše

Ovesnou kaši zná každý a spoustu lidí jí konzumuje k snídani. Oves totiž v sobě obsahuje velké množství vlákniny, bílkovin, vitamínů a neobsahuje lepek. Opět ale není ovesná kaše tou správnou volbou k snídani, pokud je předem připravená a vy se s ní nemusíte ráno trápit. Předem připravená ovesná kaše v sobě obsahuje veliké množství přidaného cukru a barviv.

Ovesnou kaši raději kupujte ve stavu předem nepřipraveném a doma si jej udělejte.

Zelená zelenina

Surová zelená zelenina nemusí být vždy správnou volbou pro ty, kteří trpí často zažívacími problémy. Zelená zelenina může zapříčinit nadýmání, zadržování plynů nebo bolest břicha, a to z toho důvodu, že se obsažená vláknina v těle nerozpustí.

Zelenou zeleninu může jíst jako přílohu k snídani, ale dávejte si pozor na její konzumaci na prázdný žaludek.

Rajče

Tato zelenina v sobě obsahuje také spoustu vitamínů, má malý obsah kalorií a je velice výživnou potravinou. I přesto by se rajčata neměly konzumovat na prázdný žaludek, protože jako zelená zelenina v sobě obsahuje adstringenty, které mohou zapříčinit bolest břicha kvůli reakci adstringentů na žaludeční kyselinu.

Studené nápoje

Na prázdný žaludek není jakýkoli studený nápoj zdraví prospěšný. Studené nápoje totiž mohou zapříčinit bolesti žaludku či střev. Nejhorší jsou však studené nápoje, které v sobě obsahují oxid uhličitý. Ten totiž vede k nadýmání a celkově nepříjemnému pocitu v oblasti žaludku.

Nejlépe uděláte, když si ráno dáte sklenici vlažné vody, ne úplně horké ani studené. Vlažná voda zlepšuje trávení a napomáhá při úbytku váhy.

Hruška

Jakožto obecně známou zdravou potravinou jsou hrušky významné kvůli vysokému podílu vitamínů, draslíku a malým obsahem kalorií. Není ale dobré jíst hrušky na prázdný žaludek. Hrušky, především ty tvrdé, obsahují totiž vlákninu, která dokáže vyvolat problémy s jemnou sliznicí.

Dbejte na své zdraví, protože zdraví je jen jedno.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button