Jídlo Prevence

Polyfenoly II. – Kde je najdeme

Jídlo může působit i jako přírodní lék. Potraviny bohaté na polyfenoly nabízejí zdravou, přírodní lékárnu, která pomůže posílit zdraví organismu.

Mezi koření a byliny s největším obsahem polyfenolů patří badyán, sušená máta či hřebíček.

Ovoce s největším množstvím polyfenolů – bezinky, jahody, maliny, borůvky, švestky, černý rybíz.

Mezi další pochutiny s vysokým obsahem polyfenolů patří káva, kakaový prášek, hořká čokoláda, čaj nebo lněné semínko.

  • Potraviny a pochutiny s vysokým obsahem polyfenolů – hřebíček, máta peprná, badyán, kakový prášek, oregano, celerové semínko, černý rybíz, hořká čokoláda, lněné semínko, bezinky.
  • Nápoje s vysokým obsahem polyfenolů – káva, černý a zelený čaj, červené víno, čistý džus (jablečný, pomerančový, grapefruitový), čistá šťáva z granátového jablka a z citronu.

Lněné semínko

Pokud jej chcete použít (například do salátu, jogurt či smoothie), musíte narušit jeho slupku – nejlépe je ho rozemlít. Abychom mohli využít vše, co našemu tělu nabízí, je potřeba jej konzumovat spolu se sýrou (pomazánka s tvarohem, sýrem a česnekem). Není však vhodné konzumovat jej ve větším množství (má projímavé účinky).

Celerové semínko

Bývá součástí různých kořenících směsí (grilovací),marinád, dresingů či omáček, mleté je přidáváno do bujónu. Můžete jej však přidat i do zeleninových salátů, má pikantní chuť.

Zdroj

O autorovi

Renata Bachtíková

Zanechte komentář

error: