PrevencePřírodní léčba

Stárneme všichni, ale zde jsou způsoby, jak zmírnit dopady – 2. díl

V dnešním díle si posvítíme na nevzhledné stařecké skvrny, šediny, vypadávání vlasů a klouby. Určitě vás tyto potíže velmi trápí, protože už si nepřipadáte, tak atraktivní, jako třeba před lety. Pojďme si představit jednotlivá řešení pro problémy, které vás svazují a ničí i psychicky.

Stařecké skvrny

Stařecké skvrny nelze nikterak zamaskovat, ale všichni víme, že jde jen o estetický problém. Pomáhá na to mast ze svízele přítuly. Uděláte jí tak, že smícháte lékařskou vazelínu s hrstí této nasekané bylinky. Ona i obyčejná citronová šťáva dokáže zázraky, protože skvrny zesvětlí.

A co vlasy? Vypadávají a jsou slabé? Vyzkoušejte odvar z řepíku, třezalky, lipového květu, řebříčku a kopřivy. Silným odvarem si myjte vlasy. Intenzitu barvy svých vlasů posílíte tím, že ženy s tmavými vlasy použijí odvar z ořešáku a blondýnky zase z heřmánku.

Na šediny je úžasný „lektvar“ z šalvěje, rozmarýny a kopřivy. Růst vlasů podpoří pelyněk brotan. Konkrétně na vypadávání vlasů je vhodná arnika. Slouží jen pro vnější oplachy, vnitřní užití je jedovaté.

Vrásky

Dbejte na to, aby vaše pleť byla hydratovaná, pak nebude mít sklony k tvorbě vrásek. Suchá a citlivá pleť je k vráskám nejnáchylnější. Nejlepším pomocníkem se jeví lněný olej. Smíchejte ho s hrstičkou fialek a nechte odstát tři dny. Potom sceďte a aplikujte na obličej a dekolt.

A jak pečovat o pleť vnitřně? Budete se možná divit, ale popíjením čaje z kořene čekanky se dočkáte pozitivních změn! Lžičku nastrouhaného kořene, zalijte šálkem horké vody a nechte čtvrt hodiny vylouhovat. Sbírání bylinek se může stát vaším hobbym.

Vyrazte na houby, přímo tedy na václavky. Sušené, jemně podrcené houby smíchejte s kosmetickou vazelínou. Houby tohoto druhu obsahují antioxidanty, které snižují projevy stárnutí pokožky.

Klouby

Komonice lékařská a její květy jsou ideální variantou na kloubní artrózu. Sbírají se z ní květy a suší se ve stínu v závěsu ve svazcích. Výborná na obklady, obsahuje účinnou látku kumarin, který snižuje srážlivost krve. Známou bylinkou na bolesti kloubů patří i vachta trojlistá s protizánětlivými vlastnostmi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button