Zdraví

8 každodenních chyb, kterými si ničíte zdraví

Myslíte si, že na detailech nezáleží? Ale ano – a v otázkách zdraví to platí dvojnásob.

  1. Koušete si nehty

Všichni tento zlozvyk odsuzujeme, ale jen málokdo tuší, že je nebezpečný i pro naše zdraví. Přenášíte si tak do úst neuvěřitelné množství bakterií a poškozujete si nehtové lůžko. Zaděláváte si na záněty a také neprospíváte svému vzhledu.

2. Používáte vatové tyčinky do uší

Myslíte si, že si s jejich pomocí vyčistíte uši od mazu? Omyl! Maz pouze zasunete o to víc do zvukovodu, kde může způsobit velkou neplechu a v nejhorším případě i poškození sluchu.

3. Nemyjete si ruce po toaletě

Tento návyk se učíme už mateřských školách, ale přesto jej mnoho lidí v dospělosti ignoruje. Neexistuje však větší líheň bakterií než je právě toaleta.

4. Málo si měníte zubní kartáček

Vzpomínáte si, kdy jste si naposledy koupili nový kartáček? Ne? Pak jste právě jedním z lidí, kteří zanedbávají zdraví své ústní dutiny. Kartáček jako mnoho dalších věcí v koupelně poskytuje bakteriím ideální útočiště. Vyměnit byste jej měli alespoň každé 2 – 3 měsíce.

5. Způsob jakým si čistíte zuby

Skutečně nestačí udělat pár tahů zprava doleva. Zuby je nutné čistit alespoň 2 minuty a věnovat péči skutečně každému zubu jednotlivě.

6. Nepoužíváte zubní nit

Kartáček vám zdravý a bílý úsměv nezajistí. Pokud chcete mít skutečně zdravé zuby i dásně, je potřeba investovat do zubní nitě nebo mezizubního kartáčku. Jen tak se dostanete do všech skulinek.

7. Nečistíte věci, které používáte každý den

Napadlo vás někdy umýt televizní ovladač, mobil nebo klávesnici od počítače? Pokud ne, děláte velkou chybu. Právě tyto nejčastěji používané věci přenáší nejvíce bakterií.

8. Spíte na bavlněných polštářích

Bavlna je pro náš obličej příliš tvrdá způsobuje otlaky a povolování kolagenových struktur. Vaše pleť tak bude rychleji stárnout a vrásky se objeví mnohem dříve.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button