Zdraví

Česnek s mlékem: léčí astma, nespavost a srdeční problémy

Příroda nás obdarovala mnoho plodinami, které jsou nesmírně léčivé a které jsou velmi oblíbené v lidovém léčitelství. Jedním z nich je i aromatický česnek se silnými antioxidačními a antibakteriálními vlastnostmi. My vám dnes přinášíme recept, na možná nevábnou, ale opravdu léčivou kombinaci. Jedná se o česnek s mlékem.

Na česnekové mléko budete potřebovat:

  • 500 ml mléka
  • 10 stroužků oloupaného česneku
  • 2-3 lžičky cukru
  • 250 ml vody

Vezměte hrnec, do kterého nalijete vodu s mlékem. Za stálého míchání přiveďte k varu. Jakmile se směs začne ohřívat, můžete vhodit česnek. Jakmile dosáhnete bodu varu, snižte ohřívání na minimum a neustále míchejte, dokud se neodpaří polovina směsi. Poté směs odstraňte z tepla, sceďte a přidejte cukru. Nelepší je podávat nápoj teplý.

Zdravotní výhody česnekového mléka:

Astma: Pokud budete každý den pít jeden šálek, zmírní vám jeho příznaky.

Zápal plic: Pijte třikrát denně jeden šálek česnekového mléka a pomáhejte léčit vaše plíce.

Srdeční choroby: Tento nápoj účinně snižuje hladinu nezdravého cholesterolu v krvi a zabraňuje tvorbě krevních sraženin, čímž zlepšuje oběhový systém. Pokud připravíte česnekové mléko z odstředěného, nebo nízkotučného mléka, budou jeho účinky o to vyšší.

Žloutenka: Česnek je ideálním společníkem pro eliminaci nežádoucích toxinů z těla. Tato vlastnost je způsobena tím, že látky v česneku dokážou aktivovat jaterní enzymy, které jsou potřebné pro správnou detoxikaci organismu. Česnek také obsahuje vysoké množství alicinu a selenu, které jsou potřebné pro tvorbu žluči a snižují množství tuku v játrech. Pokud budete konzumovat česnekové mléko po dobu čtyř až pěti dnů, budete tak léčit své tělo od žloutenky.

Artritida: Pokud budete konzumovat česnekové mléko každý den po jednom šálku, dosáhnete snížení příznaků artritidy, včetně zánětu a bolesti.

Nespavost: Mléko s česnekem pomůže zmírnit problémy se spánkem díky sloučeninám, které česnek a mléko obsahují.

Kašel: Pokud česnekové mléko smícháte s kurkumou, vytvoříte vynikající lék pro přetrvávající kašel. Česnek má silné antibakteriální účinky stejně jako kurkuma, co je užasnou vlastností proti kašli. Přidáte-li do této směsi ještě med, dostanete skvělý nápoj napomáhající vykašlávání.

Cholesterol: Teplé česnekové mléko snižuje hladinu lipoproteinů s nízkou hladinou cholesterolu v těle. Pijte proto tento nápoj nepřetržitě po dobu jednoho týdne, dvakrát denně jeden šálek.

Trávicí systém: Mocné antiseptické vlastnosti česneku posilují imunitní sytém a udržují v pohodě trávicí trakt. Nápoj je velmi prospěšný i pro lymfu, jelikož eliminuje toxický odpad z těla. Kromě toho, česnek spouští sekreci žaludečních šťáv a poskytuje úlevu od průjmů.

Pokud trpíte některým z těchto problémů, vyzkoušejte česnekové mléko. Jednoduchý recept, který postaví na nohy každého.

http://timeforhealthyfood.com/garlic-milk-cures-asthma-pneumonia-tuberculosis-cardiac-problems-insomnia-arthritis-cough-many-diseases/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button