Zdraví

Recept: Bojujte s anémií za pomoci těchto tří nápojů

Pokud se vám špatně dýchá, při procházce a výšlapu i menšího kopečku se nesmírně zadýcháte, zrychlí se vám tep, motá se vám hlava, často se cítíte unavení a máte studené konečky prstů, může se u vás prokázat chudokrevnost. Jelikož při anémii chybí v těle dostatečné množství červených krvinek, které by přenášeli kyslík do celého těla, váš organismus se cítí slabí, rychle se unaví, zadýchá a krev se nedostává do nejzazších částí těla, jako jsou právě prsty na nohou i rukou. Problémem je především nedostatek hemoglobinu, červeného barviva. Často anémie vzniká z nedostatku železa v organismu, můžete mít k anémii také dědičné predispozice či se u vás projeví, pokud trpíte silnou menstruací. Často anémií trpí dospívající dívky, které mají silnou menstruaci či se nedostatečně stravují potraviny, které jsou bohaté na železo.

Pro ty, kteří trpí anémií

Pokud u vás byla anémie prokázána, měli byste upravit svůj jídelníček a obohatit ho o potraviny bohaté na železo, abyste se vyhnuli slabosti, bledému vzhledu, silnému bušení srdce a slabým nehtům a vlasům, i tak se projevuje anémie. Železo je důležité pro tvorbu hemoglobinu. V dnešním článku se zaměříme na nápoje, džusy, které si může každý vyrobit doma. Doplní do vašeho organismu potřebné látky, podpoří tvorbu hemoglobinu a osvěží vás.

Co na anémii? Řepu!

Červená řepa je velmi bohatá na železo, látky v mrkvi podporují vstřebávání železa a pivovarské kvasnice snižují hladinu cukru v krvi a zmírňují případné bolesti hlavy.

 • 4 střední řepy
 • 4 mrkve
 • půl citronu
 • 1 polévkové lžíce pivovarských kvasnic

Citron a kořenovou zeleninu pečlivě omyjte a odšťavněte. Pokud máte pouze blender, zeleninu musíte očistit a citron oloupat. Po použití blenderu vznikne spíše smoothie než šťáva. Přidejte pivovarské kvasnice a konzumujte před snídaní.

Lesní plody, červená řepa a špenát

V tomto receptu nechybí červená řepa, špenát, který má také nezanedbatelný obsah železa a lesní plody.

 • 1 šálek červených bobulí (brusinky, maliny, borůvky, popř. jahody)
 • 2 hrsti špenátu
 • 3 ředkvičky
 • 1 řepa
 • půl citronu

Vše odšťavněte a dopřávejte si řádně vychlazené.

Džus s petrželí

Tento džus je velmi zdraví a přínosný pro váš organismus. Petržel je bohatá na železo a bojuje proti chudokrevnosti. Tento nápoj pijte alespoň půl hodiny před jídlem.

 • svazek petržele
 • 1 okurka
 • 1 pomeranč nebo jablko
 • půl citronu

Všechny přísady odšťavněte. Pokud pracujete s blender či mixérem přidejte do nápoje šálek vody či mandlového mléka.

Dopřejte si tyto nápoje každý den a sami na sobě brzy pocítíte změnu. Nejenže pro vás bude kopec lépe zdolatelný, ale opustí vás zbytečné zadýchávání se, oslabený a unavený organismus, který je tak méně schopný odolávat vnějším vlivům a stresu. Budete opět silní a plní energie.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button