Prevence

Krill olej: Co je to a jaký vliv má na vaše zdraví?

Slyšeli jste již někdy o krill oleji? Pro nás možná podivné slovo krill označuje drobné poloprůsvitné korýše, které vzdáleně připomínají krevety. Tito korýši žijí ve velkých množstvích v oceánech naší země. Krill je hlavním zdrojem potravy pro mnoho zvířat žijících v oceánu, zvláště pro velryby, tuleně, tučňáky či ryby. Možná proto „krill“ znamená v norštině „velrybí jídlo“. Co však krill přináší nám?

Krill olej

Z krillu se vyrábí olej, který přináší dávku zdraví a prospěšných látek  do lidského organismu. Jelikož je krill zbarvený do růžové až červené barvy, je i krill olej červený. Zakoupit ho můžete většinou ve formě kapslí, do nichž se extrahovaný olej vkládá. Tyto kapsle se užívají jako doplněk stravy.

Co krill olej obsahuje?

Jelikož se olej vyrábí z malých korýšů, je více než očekávatelné, že bude bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Tento olej je  svým složením podoben oleji z rybího tuku. Ocení ho zvláště osoby, které chtějí chránit zdraví svého kardiovaskulárního systému. Omega-3 mastné kyseliny pomáhají snížit hladinu triglyceridů v krvi a slouží jako prevence ischemické chorobě srdeční, onemocnění srdce či mozkové mrtvici. Krill olej je bohatý také na astaxanthin. Jedná se o červené barvivo, které působí jako antioxidant a pomáhá tělu bojovat s volnými radikály. Chrání před vlivy stárnutí  a preventivně bojuje za zdraví organismus.

Jaké účinky má krill olej?

Díky jeho složení je krill olej vhodný užívat při léčbě vysokého krevního tlaku, jako prevence mrtvice, rakoviny, deprese a premenstruačního syndromu. Účinně chrání zdraví vašeho srdce a podporuje zdraví mozku a kognitivních funkcí, podporuje procesy učení a paměť. Pro osoby, které spadají do rizikové skupiny ohrožených onemocněním jater, je vhodné krill olej užívat. Olej pomáhá udržet zdravou hladinu cholesterolu v krvi, posiluje imunitní systém, podporuje zdravý vzhled pleti. Dobrou zprávou pro ženy je, že snižuje menstruační bolestivost a úzkost. Pomůže s nepříjemnými křečemi, zadržováním tekutin a výkyvy nálad.

Aby byl váš kardiovaskulární systém zdravý

Ať už potřebujete snížit hladinu cholesterolu či udržet vaše srdce v kondici, krill olej je proto ideálním. Díky obsahu omega-3 nenasycených kyselin, které jsou spojeny se sníženým rizikem vzniku zánětu, chrání i vaše srdce. Působí také na snížení krevního tlaku a hladinu triglyceridů.

Snižuje riziko vzniku zánětu

Imunitní reakce, která chrání vaše tělo před cizími útočníky? Mluvíme o zánětu v těle, který může být akutní i chronický. Krill olej vás preventivně chrání před vznikem zánětu v těle. Navíc díky zmíněnému astaxanthinu bojuje proti volným radikálům, které mohou chronický zánět způsobovat.

Pečuje o pokožku

Krill olej snižuje projevy stárnutí ve vašem organismu i na vaší pleti. Navíc chrání před vznikem akné a zánětlivých míst na pokožce. Pravidelné užívání krill oleje podporuje zdravý vzhled pokožky a pomáhá hojení.

PMS

Každá žena tento stav jistě zná. Nepříjemné křeče, pocity úzkosti, časté výkyvy nálad a pocit nevyrovnanosti. Krill olej vás může před těmito příznaky chránit. Zmírňuje totiž pocity úzkosti a další příznaky spojené s PMS.

Podporuje zdraví mozku

Omega-3 mastné kyseliny pomáhají snižovat příznaky deprese, úzkosti a podporují zdraví mozku. Ve stáří chrání před kognitivním poklesem. Dopřávejte si krill olej pravidelně jako preventivní ochranu před stárnutím i jako podporu zdravé paměti.

Zdravé kosti a klouby

Krill olej oceníte ve stáří nejen ve spojitostí s mozkovými funkcemi, ale i jako účinnou podporu zdraví kostí a kloubů. Chrání vás před vznikem osteoporózy, artritidy. Olej pomáhá udržet kosti zdravé a silné.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button