HubnutíJídloRady a tipyRecepty

Jde to i bez chemie: domácí dezinfekční sprej

Tento recept na domácí dezinfekční sprej vychází z historické lidové medicíny a funguje podobně jako ocet. Kdo chce doma začít s úklidem bez chemie, může si přečíst tento článek a následující recept si hravě osvojit.

Původní receptura obsahuje antibakteriální, antivirové a protiplísňové rostliny, které v kombinaci s octem fungují na výbornou. Slouží na řadu povrchů v domácnosti.

Stane se velice oblíbeným pomocníkem, jelikož je univerzální

V tomto receptu se používá místo známého zabijáka patogenů bílého octa, ocet jablečný.

Recept na domácí dezinfekční sprej:

Ingredience:

  • 1 polévková lžíce šalvěje
  • 1 polévková lžíce rozmarýnu
  • hrst čerstvých citronových slupek
  • 1 polévková lžíce levandule
  • 1 lžíce tymiánu
  • 2 stroužky prolisovaného česneku
  • 2 – 3 rozdrcené tyčinky skořice
  • 500 ml jablečného octa (surového, nefiltrovaného)

Postup:

Chcete-li si vyrobit domácí dezinfekční sprej, vložte všechny přísady (kromě octa) do sklenice. Ocet zahřejte v páře, neměl by se vařit. Následně jím zalijte obsah sklenice. Sklenici uzavřete plastovým víčkem a dejte stranou. Protřepávejte denně po dobu nejméně dvou až tří týdnů. Když máte čas a nespěcháte, lze i déle, např. 6 týdnů.

Jak jej použít:

Bylinky sceďte a nalijte ocet do rozprašovače. Zvláště účinný je ocet v případě čističe na koupelny a kuchyně.

Jako potravinový doplněk můžete tento recept používat s jednou lžičkou medu jako medicínu.

Kyselina octová při pravidelné konzumaci podporuje hubnutí

Nefiltrovaný jablečný ocet obsahuje značné množství kyseliny octové a různé zdravotní studie ukazují, že u lidí s obezitou došlo při pravidelné konzumaci ke snížení břišního tuku, obvodu pasu a celkové tělesné hmotnosti.

Kromě hubnutí, spotřeba kyseliny octové také zabraňuje hromadění tuku. Pro lidé, kteří touží zhubnout je tato metoda přijatelná, s medem i chutná a lahodná.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button