Krása

Bojujte proti vráskám pomocí masek z domácích surovin

Každá žena touží po tom, aby měla pokožku pevnou, svěží a co možná bez viditelných vrásek. Vrásky se objevují jako důsledek procesů stárnutí. Pokožka ztrácí kolagen a přestává tak být pružná. Dalším důvodem je nedostatečná hydratace pokožky, která se vysušuje a opět ztrácí svoji pružnost.

Jednou z možností, jak eliminovat výskyt vrásek jsou domácí pleťové masky. Aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků, je potřeba masku aplikovat alespoň dvakrát týdně.

Výživná maska ze syrového vejce

Vaječné žloutky obsahují vodu a tuk, což jsou látky, které hydratují a vaječný bílek má schopnost napnout pokožku a omezí tak výskyt drobných vrásek.

Postačí rozšlehat jedno vejce, nanést na obličej a nechat zaschnout. Pak je potřeba pokožku řádně omýt.

Avokádo a med

Vrásky se na pokožce neobjevují pouze s přibývajícím věkem, ale také jako důsledek pokožky vysušené. Maska připravená z avokáda a medu dodá pokožce potřebnou vlhkost.

Avokádo obsahuje celou řadu zdravých tuků a vitamínů a společně s medem omladí a vyhladí pokožku a podpoří produkci kolagenu, který dodá pokožce pružnost.

Pro výrobu masky je potřeba polovina avokáda a jedna lžíce medu.

Postup:

Nejprve je potřeba oloupat avokádo, pak jej rozmačkat a přidat med. Obě suroviny je potřeba pečlivě promíchat, až vznikne kompaktní směs, která se nanese na obličej a nechá působit po dobu 15 – 30 minut.

Banán a jogurt

Banány obsahují látky, které pomáhají bojovat proti vráskám. Můžete je použít na obličej samotné nebo k nim přidat jogurt a med, jež pleť dokonale zhydratují.

Pro výrobu masky je potřeba jeden banán, 1/4 šálku jogurtu a 2 lžíce medu.

Postup:

Nejprve je potřeba rozmačkat banán, až vznikne kašovitá konzistence. Potom se přidá jogurt a med a vše suroviny se dobře promíchají. Vzniklá směs se nanese na obličej a nechá se působit po dobu 10 – 30 minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button