Prevence

Dopřejte si jednu lžíci této směsi denně a preventivně se vyhnete nachlazení

S podzimem přichází chladnější počasí, vlhko a vítr. Všechny tyto indikátory mohou ohrozit vaše zdraví. Pokud nemáte dostatečně silný imunitní systém, chřipka vás brzy skolí. Dopřejte si v dopoledních hodinách lžičku směsi připravenou ze sezamu a medu.

Nejenže se preventivně chráníte před nachlazením a chřipkou, ale podporujete tím také správné trávení vašeho traktu. Nezapomínejte ani na dávku citronu a zázvoru. Posílí vaši imunitu a preventivně chrání váš organismus. Stačí si každé ráno dopřát zázvorový čaj s medem či vodu s citronem.

Domácí lék

Chutné a lahodné, to definuje tento domácí lék, na který vám dnes přinášíme recept. Stačí med smíchat se sezamem a umixovat dohladka v mixéru. Vznikne vám jemná směs. Z takto rozemletého sezamu se také vyrábí pasta tahini, která je i přes poměrně vysoký obsah kalorií velmi oblíbená, jak mezi příznivci zdravého stravování, tak v netradičních recepturách.

směsi

Kdy lék používat?

Směs vás preventivně chrání před nachlazením. Konzumovat byste ji měli na lačný žaludek. Pasta ze sezamu je dobrým zdrojem vitamínů a minerálů. Bohatá je především na železo, hořčík, vápník, mangan, měď a fosfor. Výhodou sezamu je také obsah omega 3 a 6 mastných kyselin. Tento produkt je zdrojem esenciálních aminokyselin a vitamínu (E, A a B).

Kombinace medu a seznamu je ideální pro posílení imunitního systému, kosterního svalového systému, stimuluje duševní aktivitu a fyzickou odolnost. Také podporuje trávení, léčí zácpu a preventivně vás chrání proti žaludečním chorobám. Snižuje také chuť k jídlu, jelikož vás zasytí a med chutě na sladké zažene. Je také doporučena pro léčbu vředů či gastritidy. Dopřejte si lžičku této směsi každý den a sami brzy pocítíte zlepšení a na jaře budete jásat, že vás chřipka za celou zimu ani neohrozila.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button