PrevenceRady a tipyZdraví

Cibule a ponožka, záruka dobrého zdraví

Východní medicína zastává názor, že lidská chodidla patří mezi ty nejdůležitější části těla, které ovlivňují naše zdraví. To hlavně z toho důvodu, že chodidla jsou nervovými zakončeními, můžeme také nazývat meridiány, které jsou spojené s našimi vnitřními orgány.

Česnek s cibulí vynikají svými antibakteriálními a perfúzními účinky. A jak dosáhnout levné a jednoduché detoxikace? Velmi snadno… Spojením vlastností cibule s důležitou rolí chodidel.

Je jasné a zcela chápající, že někteří z nás neuznávají čínskou medicínu ani meridiány. Ale co všichni si uvědomujeme je, že vše propojuje nervový systém.

Rozeberme si to tedy trošičku důkladněji. Naše chodidla obsahují zhruba 7000 neuronových zakončení, čili meridiánů. Tato zakončení jsou přímo napojeny na vnitřní orgány.

Bohužel, na tato zakončení velmi často nebývá brán zřetel, jelikož v dnešní době nosíme téměř po celý den boty. Ač se to nezdá, není to zrovna moc dobré. Problém tví v tom, že nervy pak nejsou stimulovány žádoucím způsobem.

Když se nad tím alespoň trošičku pozastavíme, není divu, že se říká, že ideální je chodit naboso po písku nebo nerovném terénu, čemuž nejlépe odpovídá tráva.

Naštěstí existuje řešení, které zaručuje stimulaci nervových zakončení.  A jaké je tedy řešení? Jednoduší, než se může zdát. Cibule.

Mnoho z nás doslova touží po tom, aby si pročistil své tělo. Většinou zastáváme názoru, že je to vcelku složitý proces, který zahrnuje držení nějaké té diety či dokonce pravidelnou návštěvu sauny. A nyní si tedy řekneme, jak postupovat. Vezmeme si cibuli, nakrájíme ji na silné plátky, následně položíme na chodidla a nakonec navlékneme ponožky.

Není však nutné chodit takto do práce, školy či jiné společnosti. Úplně postačí takto konat v pohodlí domova během noci. Zatímco spíme, cibule pracuje. Jak již bylo řečeno. Velmi jednoduché. V době našeho odpočinku cibule čistí naše tělo.

Vliv cibule na lidské zdraví

To, že cibule očišťuje pokožku a zároveň ničí veškeré viry či bakterie, není jistě žádnou převratnou novinkou. Cibule je bohatá na kyselinu fosforečnou, která působí přímo blahodárně v našem krevním oběhu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button