Jídlo

Kozí mléko: Účinný přírodní lék na dýchací cesty i četné alergie

Kozí mléko je nezaměnitelné pro své výrazné aroma, které může být někomu nepříjemné. Oproti kravskému je ovšem mnohem zdravější. Již po celá staletí je tento zdravý nápoj využíván i jako lék proti mnoha nemocím, například proti zánětu průdušek, alergiím či na posílení imunitního systému.

Kozí mléko obsahuje vitamíny skupiny B, které posilují nervový systém. Charakteristickou chuť a vůni získává díky obsaženým mastným kyselinám. Jejich množství je ovlivněno především stravou koz. Kozí mléko má oproti kravskému větší nutriční a zdravotní výhody. Jsou jimi lepší stravitelnost či anti-alergické vlastnosti.

Kozí mléko a jeho léčivé vlastnosti

kozí mlékoKozí mléko je bohaté na vápník a fosfor, které jsou důležité pro pevnost kostí. Dále zinek, selen a velké množství antioxidantů, které udržují silnou imunitu organismu. Lékaři doporučují kozí mléko hlavně pacientům trpícím nedostatkem železa v krvi.

Mléko obsahuje velké množství bílkovin, esenciálních aminokyselin, širokou škálu vitamínů a mnohem méně laktózy, než v kravskému mléku. Lékaři ho doporučují při léčbě zánětu průdušek, alergií a cukrovky. Nedávné výzkumy také potvrdily, že kozí mléko dokáže razantně snižovat riziko vzniku rakoviny plic. Má také uklidňující účinky, a proto pomáhá při migrénách a revmatických bolestech. Koupele v syrovátce z kozího mléka léčí celou škálu kožních alergií. V neposlední řadě pomáhá při onemocnění trávicího traktu.

V dnešní době je alergiků čím dál více a kozí mléko je nejlepší alternativou pro lidi, kteří trpí citlivostí na laktózu. Kosmetika na bázi kozího tuku je ideální při léčbě atopického ekzému nebo pro mastnou pleť s akné.

Kozí mléko je zdravé užívat jak zevně tak vnitřně. Určitě nezapomínejte na fakt, že by se nemělo nikdy ohřát na více, jak 50 °C. Při této teplotě se totiž ničí většina zdraví prospěšných enzymů. Zkuste i vy někdy namísto klasického kravského mléka zařadit do jídelníčku právě to kozí a jeho zdravotní výhody jistě pocítíte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button