Prevence

Jaké svíčky vybrat, abyste zbytečně neubližovali svému zdraví

Abyste doma vykouzlili tu pravou vánoční atmosféru, jistě během zimního období sáhnete po více než desítkách svíček. Vědě-li jste však, že parafinové svíčky, které se prodávají nejběžněji, mohou zbytečně škodit vašemu zdraví ? Vyvarujte se nejlevnějším svíčkám a dbejte na kvalitu, abyste se vyhnuli negativním vlivům na vaše zdraví. 

Pozor při nákupu svíček

Svíčky, které jsou v obchodech nejběžnější a také nejlevnější, jsou vyrobeny z parafínu. Zplodiny, které však vznikají při hoření těchto svíček, mohou být vašemu tělu škodlivé. Pokud tyto svíčky pálíte často a dlouhodobě, což je během zimního období poměrně běžné, mohou podporovat různá onemocnění dýchacích cest, například astma či rozvíjet rakovinu plic.

Svíčky z včelího vosku

Zkuste běžné svíčky nahradit svíčkami z včelího vosku. Ty se mohou stát zdravou variantou, která neškodí. Určitě je snadno seženete na všech předvánočních trzích, a to  ve formě klasických rolovaných či svíček máčených, jejichž výroba trvá delší dobu. Jsou samozřejmě dražší, ale svou vůní a účinky vám cenu za ně vynahradí. Hoří totiž bez odkapávání a prokazatelně čistí vzduch.

Čistí vzduch

Pokud si pořídíte svíčky ze stoprocentního včelího vosku, zajistíte si pročišťující účinky vašeho vzduchu. Svíčky totiž produkují záporné ionty, jejichž účinky jsou stejné jako u rostlin či elektronických ionizátorů, zlepšují tudíž kvalitu vašeho vzduchu. Pročišťují vzduch a zbavují ho prachu, plísní, pylu a dalších alergenů. Tím pádem jsou tyto svíčky více než vhodné pro alergiky či osoby, které jsou citlivé na vůně.

Klidný spánek

Pokud si zapálíte svíčku ze včelího vosku, dosáhnete také klidnějšího spánku. Podle studií hořící svíčka z včelího vosku má vliv na hypofýzu, kterou stimuluje a zlepšuje intuici, kreativitu a aktivizuje sny. I když za tuto svíčku zaplatíte více, včelí vosk hoří déle a jasněji, dokonce třikrát déle než parafinové svíčky. Vždy však kontrolujte, zda jsou svíčky vyrobeny ze 100 % včelího vosku bez zbytečných přísad.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button