Babské radyPřírodní léčba

6 domácích receptů našich babiček na kašel pro děti i dospělé!

Každou mámu trápí, když se její dítě dusí kašlem, tak hned běží do lékárny,aby nakoupila sirupy proti kašli. My vám dnes přinášíme 6 domácích přírodních receptů, které používaly naše babičky. Nemusely nikam běhat,vždy namíchaly osvědčené sirupy a kašel byl po pár dnech zcela pryč.. Nechte se inspirovat jejich radami a zkuste si vyrobit domácí sirup, který uděláte s láskou a vašemu dítěti jistě uleví.

1. Jitrocelový sirup

 • listy jitrocele kopinatého
 • tmavý cukr nebo tekutější med
 • vroucí voda
 • vymytou šroubovací sklenici

Na menší kousky potrhané mladé lístky vrstvíme do sklenice. Centimetrovou vrstvu stlačeného jitrocele posypeme cukrem nebo prolijeme medem a vrstvíme dál, střídáme jitrocel a cukr, stlačujeme, až do úplného naplnění sklenice. Tu pak pevně uzavřeme, dáme na 10 dní na teplé místo, třeba na okno. Po 10 dnech je sirup hotový. Tmavou tekutinu slijeme do menší lahvičky, listy vymačkáme a vyhodíme. Sirup zavíčkujeme a dáme do spodní části chladničky. Vše je hotové a sirup je celoročně připraven pomáhat.

2. Cibulový sirup

Nakrájejte 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvětě do nádoby a prosypávejte cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjte a nechte odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijete do skleničky. Sirup podávejte při kašli několikrát denně po lžičkách.

3.Majoránkový čaj s medem

Zalijte 1 lžičku sušené majoránky 250 ml studené vodou a přiveďte k varu. Odstavte a nechte louhovat přibližně 15 minut, poté přeceďte. Oslaďte medem, přidejte trošku citronové šťávy z citronu a pijte po doušcích několikrát denně.

4.Tymiánový sirup

 • 200 ml vody
 • 100–200 g cukru (namísto 100 g cukru, můžeme použít odpovídající množství medu)
 • 1 balíček sušeného tymiánu (pokud si pěstujeme tymián sami, použijeme 3 košaté větvičky tymiánu čerstvého)
 • 3 lžíce slézového květu

5.Mrkvový sirup

 • 0,5 kg mrkve
 • 3-4 lžíce medu
 • voda

Nejdříve mrkev ostrouhejte a nakrájejte na špalíčky. Potom ji uvařte doměkka a vypněte plamen.

Mrkev sceďte, ale vývar si ponechejte. Mrkev rozmačkejte nebo umixujte. Do vody, v níž se mrkev vařila, přidejte 3-4 lžíce medu a poté i rozmačkanou nebo umixovanou mrkev. Dobře promíchejte a váš domácí mrkvový sirup je hotový. Poznámka: skladujte jej na chladném místě nebo v lednici.

Jak se užívá

Každý den užívejte 3 – 4 lžíce této medicíny. Už za dva dny byste se měli cítit lépe. Tento domácí sirup vám pomůže zbavit se odolného hlenu na plicích a uleví vám od kašle.

6. Zábal ze sádla

Na starou utěrku natřeme vrstvu sádla, položíme dítěti na hrudník, přes to dáme větší igelit, abychom si neumastili oblečení a převážeme obvazem. Nejlépe na noc, kdy dítě spí a neruší ho takový zábal. Opakujeme každý večer dokud nezačne odkašlávat. Většinou již po druhé aplikaci se tak stane…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button