Babské rady

Neplaťte za topení zbytečně – tyto triky vám pomohou ušetřit

Zima je v plném proudu a měřáky na topení se točí rychleji a rychleji. Už se ale nemusíte bát faktury – pomůžeme vám ušetřit!

Jak být v teple a neplatit?

  1. Alobal za radiátor

Přilepte kus alobalu po celé straně radiátoru, která směřuje ke stěně. Zabráníte tak úniku tepla k sousedům.

2. Utěsněte okna

Moderní plastové rámy už většinou těsní výborně, ale u starých dřevěných musíte trochu zapojit fantazii. Utěsněte místa okolo oken silikonovým tmelem nebo pěnou.

3. Troubu nechte větrat

Po pečení nechte troubu otevřenou, abyste plně využili topného potenciálu, který nabízí. Kuchyň budete mít hned teplou a útulnou.

4. Využijte závěsy

Možná ve vašem bytě máte závěsy jen jako dekorační prvek. Využijte je ale i prakticky – jakmile zapadne slunce, pomůžou vám zabránit úniku tepla.

5. Odsuňte nábytek

Nechte radiátorům prostor – odsuňte veškerá křesla, židle, stoly či květináče co nejdále od topení. Umožníte tak, aby se teplo rychleji šířilo.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button