Babské radyZdraví

Spíte na pravém boku? Zaděláváte si na problémy

Každý z nás dobře ví jak důležité je se kvalitně vyspat. Bez dobrého spánku jednoduše nelze dobře fungovat. Možná jste ale nepřemýšleli nad tím, jestli vůbec volíte správnou pozici pro spánek. Ležet na pravém boku rozhodně není dobrá volba!

Polohy při spaní se zkoumají dlouhodobě a bylo zjištěno, že ani poloha na zádech ani na břichu není ideální. Na zádech se vám může špatně dýchat, na břichu si zbytečně stlačujte vnitřní orgány.

Ideální je poloha na boku

Ale není jedno, na kterém! Pokud toužíte po zdravém a kvalitním spánku, je ideální spát na levém boku. Tato poloha nezatěžuje trávící systém, což tělu umožňuje lépe odvádět z těla škodlivé látky a rychleji regenerovat.

Dále také:

  • podporuje krevní oběh
  • zlepšuje kardiovaskulární systém
  • podporuje fungování lymfatického systému

Naopak pravá strana působí přesně opačně – zhoršuje trávení a brzdí chod lymfy. Spaní na pravém boku se tedy vůbec nedoporučuje a zvlášť v těhotenství může způsobit opravdu závažné problémy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button