Babské rady Přírodní léčba Zdraví

8 bylinek, které zlikvidují všechny parazity

Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Možná o tom ani netušíte, ale v našem organismu je spousta cizopasníků. Někteří mohou být v podstatě neškodní, ale mnozí mohou způsobit závažné problémy. Zbavte se jich dříve, než budete muset jejich aktivitu řešit s lékařem.

Tyto bylinky vám zaručeně pomohou!

Česnek

Česnek je jedna z vůbec nejléčivějších potravin. Bojuje účinně s vity, bakteriemi, patogenními zárodky a zlepšuje imunitu organismu. Má enzymy, které dokáží zachytávat těžké kovy a odvádět je z organismu ven.

Ořešák černý

Ořešák a jeho zelná slupka jsou oblíbenými produkty k čištění krve a střev. Dobře působí i proti všem houbový infekcím a střevním parazitům, kteří způsobují potíže se zpracováním potravy a metabolismem živin.

Pelyněk pravý

Pelyněk je hořká bylina, která vyniká svými antibakteriálními vlastnostmi. Ničí veškeré choroboplodné zárodky, které se nachází v žaludku a střevech. Pozor na něj by si ale měly dát těhotné a kojící ženy.

Hřebíček

Esence z této bylinky jsou spolehlivým pomocníkem v boji proti vajíčkům parazitů, které zůstávají ve střevech. Užívejte jej ale jen v malém množství a vždy ředěný vodou, neboť je velmi silný a mohl by způsobit nežádoucí vedlejší účinky.

Tymián

Stimuluje činnost brzlíku, což je jedna z hlavních žláz imunitního systému. Pomáhá tak podporovat přirozené obranné reakce organismu. Dobře také funguje ve spolupráci s echinaceou.

Oregánový olej

Vyznačuje se vysokou koncentrací antioxidantů, které zneškodňují volné radikály. Dokáže tak účinně bojovat nejen proti parazitům, ale funguje i jako prevence rakovinného bujení.

Koptis čínský

V tradiční čínské medicíně se používá k léčbě prakticky všech střevních infekcí. Umí likvidovat i kvasinkové infekce, na které jsou jinak často ostatní bylinky krátké.

Živočišné uhlí

Je schopné pohlcovat toxiny, bakterie typu E.coli, methylene a různé zbytky léků. Jednoduše funguje jako vysavač, který vám ve střevech udělá pořádek. Pozor ale! Pokud nemáte průjem, musíte ho užívat jen ve velice malém množství a maximálně 1x měsíčně. Jinak vám může lehce způsobit zácpu.

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář

error: