KrásaVitamíny

Jaké vitamíny potřebují vaše vlasy?

Krásné vlasy svědčí o celkovém zdraví vašeho organismu. To, jak jsou lesklé, pevné a pružné je jasným ukazatelem vašeho zdraví. Pokud vám vlasy vypadávají, jsou zničené, suché, konečky se třepí a chybí jim lesk, pravděpodobně to má svůj hlubší význam.

Vlasy jako ukazatel zdraví

Zdravá strava ovlivňuje nejen vzhled vašeho těla, ale také vaší pleti a vlasů. Vyvážená strava by měla obsahovat potřebné vitamíny, bílkoviny, železo, zinek a základní tuky. Klíčové pro kvalitní růst zdravých vlasů jsou především vitamíny. Nedostatek vitamínů zpomaluje růst vlasů, které poté vypadávají a řídnou. Vitamíny pomáhají proti lupům a problémům s pokožkou hlavy.

Jaké vitamíny potřebuji pro krásné vlasy?

Vitamín A

Tento vitamín pomáhá produkovat zdravý maz pokožky hlavy a udržuje vaše vlasy a pokožku hlavy hydratovanou. Pokud vám chybí vitamín A, vaše vlasy se lámou a kůže je šupinatá se znaky akné. Abyste získali více vitamínu A, přidejte do své stravy mrkev, citron, grep, brokolici, špenát, vejce, zelí, broskve a meruňky.

Vitamín C

vitamínyVitamín C je silným antioxidantem, který pomáhá udržovat zdraví vašich vlasů a úzce souvisí s vývojem a růstem tkání, které jsou pro růst vlasů nepostradatelné. Pravidelná konzumace vitamínu C je důležitou prevencí proti šedivění vlasů, jejich lámání a třepení. Nedostatek vitamínu C totiž může vést k oslabení vlasové struktury. Přírodním zdrojem vitamínu C, který si můžete dopřát, se skrývá například v pomeranči, citronech, limetce, jahodách, kiwi, paprice, okurce či v bramborách.

Vitamín D

Ten je důležitý pro zdravý cyklus růstu vlasových folikulů, tím, že tyto vlasové folikuly a buňky stimuluje. Snižuje také problémy s vypadáváním vlasů. Dopřejte si vitamín D v houbách, rybách, vejcích, mléku, tuňákovi, obilovinách či sýru ricotta.

Vitamín E

Další antioxidant, který působí na vaše vlasy. Vitamín E pomáhá vytváření nových cév a zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy. Je povzbuzujícím prostředkem imunitního systému. Pokud je krevní oběh pokožky hlavy v pořádku, vlasové folikuly produkují více vlasů. Vitamín E je důležitý pro zdravé vlasy plné života. Abyste do svého tělo dostali dostatek vitamínu E, konzumujte např. rýžové otruby, tmavozelenou zeleninu, luštěniny, celozrnné produkty, ořechy či syrová semena.

Vitamín H

Vitamín H, též biotin, vytváří keratin, proto se mu také přezdívá „vlasový vitamín“. Biotin podporuje růst buněk a chod správnému metabolismu, ten samozřejmě napomáhá růstu vlasů a zabraňuje jejich lámání. Pokud by vaše tělo silně postrádalo biotin, projevilo by se to ztrátou vlasů, řas či obočí. Mezi přírodní zdroje vitamínu H patří celozrnné obiloviny, játra, rýže, mléko, arašídy, maliny, avokádo či mangold.

Vitamín B

Tento vitamín posiluje vlasové folikuly. Díky němu se vlasy stávají silnějšími a zabraňuje také jejich vypadávání i šedivění. Vitamín B si dopřejte z masa, vajec či čerstvého ovoce.

Maska pro vlasy bez lesku

Dopřejte si vlasovou masku, která pomůže vašim vlasům. Je snadná, rychlá a používat ji může každý, jelikož je vyrobena z běžně dostupných ingrediencí. Připravte si kokosový olej a 3 lžíce citronové šťávy. Smíchejte a naneste na vlasy a pokožku hlavy. Nechte působit jednu hodinu a následně vlasy umyjte běžným způsobem. Opakujte každý týden. Kokosový olej vás zbaví lupů a vaše vlasy posílí, citron se postará o dostatek vitamínu C a zbaví vás šedin.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button