KrásaPrevencePřírodní léčba

7 způsobů, jak použít sezamový olej pro krásné a zdravé vlasy

Sezamový olej je jedním z nejstarších prostředků na pokožku, vlasy a zdraví. Má celou řadu výhod, jako je působení proti infekcím vlasů a pokožky hlavy, zbavování se toxických prvků, ochrana před UV zářením a mnoho dalšího.

Zabraňuje šedivění vlasů

Sezamový olej může pomoci ztmavit vlasy. Díky tomu je účinným prostředkem v prevenci předčasného šedivění. Pomáhá také zachovat přirozenou barvu vašich vlasů. K šedivění vlasů často dochází v důsledku věku, ale může k němu dojít také dříve, v důsledku vnitřních a vnějších faktorů.

Vnitřní faktory jsou většinou spojené se stresem a úzkostí, zatímco vnější faktory většinou souvisí se znečištěním. Sezamový olej se všemi svými antioxidanty pomáhá bojovat s těmito volnými radikály, které vedou k předčasnému šedivění vlasů.

Podporuje růst vlasů

Opět platí, že pokud vás trápí řídnutí vlasů a následné plešatění, pravidelným vtíráním sezamového oleje do pokožky hlavy urychlíte růst vlasů a získáte husté vlasy. Sezamový olej je mnohými doporučován jako spolehlivá a docela účinná léčba vypadávání vlasů. Vlasová olejová masáž také zlepšuje krevní oběh, což přispívá k růstu vlasů.

Pomáhá k zahubení vší

Nikdo nemá rád vši. Sají krev, doslova, a jsou špinavé a nehygienické. Na trhu je k dispozici mnoho produktů. Jsou však plné chemikálií zaměřených na hubení vší. Často, zatímco se vaše vlasy zbaví vší, může být ovlivněna jejich struktura.

To není případ sezamového oleje. Má protiplísňový a antibakteriální charakter a šetrně zbavuje vlasových vší. Může být kombinován s jinými esenciálními oleji, jako je čajovníkový olej.

Hydratuje suché vlasy

Teplo a sucho ovlivňují vaše vlasy, takže jsou matné a lámavé? I na to je sezamový olej účinný. Má chladicí a kondicionační vlastnosti, které zajistí, že vaše vlasy nebudou negativně ovlivněny nadměrným teplem. Sezamový olej také zajišťuje, že vlhkost je uzamčena ve vlasech. Vytváří ochrannou vrstvu, čímž zajišťuje, že znečištění již nebude mít vliv na vaše vlasy.

Chrání vlasy před UV zářením

UV paprsky nepříznivě ovlivňují pokožku i vlasy. Sezamový olej také účinně chrání vlasy před sluncem. Je to přírodní ochrana proti slunci. Vytváří ochrannou vrstvu kolem vlasu a zajišťuje jeho ochranu před slunečními paprsky. Pomáhá také chránit vlasy před znečištěním.

sezam-olej

Působí preventivně proti tvorbě lupů

Sezamový olej je svou povahou antifungální a antibakteriální. To znamená, že je také účinný proti infekcím pokožky hlavy, které vedou k šupinatění kůže a lupům. Pomáhá také zklidnit pokožku, čímž kontroluje pocit svědění. Zajišťuje, že pokožka hlavy je bez infekcí a svědění, čímž napomáhá růstu zdravých a krásných vlasů.

Zabraňuje vypadávání vlasů

Dalším aspektem, kde je sezamový olej mimořádně prospěšný, je předcházení vypadávání vlasů. Dva z hlavních faktorů, které přispívají k vypadávání vlasů, jsou stres a úzkost. Masáž sezamovým olejem pomáhá uklidnit nervy. Pomáhá při stresu, čímž snižuje vypadávání vlasů.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button