Babské radyPřírodní léčbaRecepty

Recept na nápoj, který vyléčí až 150 nemocí!

Zdá se to až neuvěřitelné, že? Ale i kdyby vyléčil nemocí třeba i jen 10 je to víc než dost. Jedná se o tzv. žluté mléko, které se skládá z více surovin, jejichž kombinace slibuje zázračné výsledky.

Nejdůležitější složku ale představuje oblíbené koření pocházející z Indie – kurkuma. Ta obsahuje účinnou látku zvanou kurkumin, která zmírňuje bolest, působí protizánětlivě a má pozitivní účinky i při léčbě rakoviny.

Právě pro své mnohostranné účinky se v tradiční indické medicíně používala k léčbě více než 150 různých onemocnění. Budeme-li jmenovat jen ty nejdůležitější, lze zmínit:

 • podpora funkcí imunitního systému
 • regulace krevního tlaku
 • podpora mozkové činnosti
 • regulace krevního cholesterolu

V kombinaci s pepřem pak kurkuma pozitivně působí i na pokožku, snižuje obsah trigliceridů v krvi a potlačuje růst rakovinných buněk.

Recept je velmi jednoduchý:

 1. Budete potřebovat 1/4 sklenice kurkumy v prášku, 1/2 čajové lžičky mletého pepře, 1/2 sklenice vody.
 2. Všechny ingredience smíchejte v pánvi a vařte, dokud se z nich nevytvoří hustá omáčka.
 3. Omáčku poté nechte vychladnout.
 4. Oddělte 1/4 omáčky a zbytek můžete uskladnit v lednici.
 5. Dále budete potřebovat 1 sklenici mandlového mléka, 1 čajovou lžičku kokosového oleje a 1/4 omáčky, kterou jsme si dříve připravili.
 6. Vše opět vaříme několik minut při mírné teplotě na pánvi.
 7. Necháme vychladnout.
 8. Na konci lze přidat trošku medu na dochucení.

Použití:

Takto připravený nápoj pijte pravidelně, vždy 1 sklenici před spaním. Zdravotní potíže by měly vymizet do několika týdnů. Zbytek směsi z kurkumy můžete využít k další přípravě čerstvého nápoje. Není totiž vhodné ho skladovat příliš dlouho a lépe je tedy připravovat ho alespoň každý týden čerstvý.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button