Zdraví

Vyrobte si domácí léky proti bolesti v kolenou

Existuje mnoho důvodů, proč nás bolí kolena. Může to být důsledek stárnutí a slábnutí kostry, špatného zdravotního stavu či onemocnění postihující kolena. Na bolest existuje plno analgetik na tlumení bolesti, ovšem pokud vás bolest přepadává často, není ideální neustále jíst léky. My vám proto přinášíme tip na pár zázračných plodin, které si s touto bolesti umí velmi účinně poradit.

Zázvor

Při použití zázvoru vůbec nezáleží, jestli je bolest v kolenech způsobena svalovým napětím, zraněním nebo artritidou. Zázvor je velmi účinný prostředek ke zmírnění bolesti a díky svým protizánětlivým látkám nepotlačuje jen bolest, ale odstraňuje i otok.

4271-ginger

Nakrájejte zázvor na malé kousky a ty vařte asi 10 minut. Po 10 minutách přidejte citrónovou šťávu s trochou medu. Pijte 2-3 šálky každý den, dokud bolest úplně neodezní.

Zázvor můžeme aplikovat i přímo lokálně na postižené koleno. Stačí mít jen zázvorový olej, kterým dvakrát nebo třikrát denně masírujeme bolavé místo.

Citrón

Citrón je velmi dobrým domácích lékem, pokud vás trápí bolest v koleni způsobená artritidou. Hlavní příčinou vzniku artritidy je usazování kyseliny močové. Ovšem kyselina z citrónu dokáže tyto usazené části rozpustit.

Nakrájejte jeden citrón na malé kousky a vložte ho na kousek bavlněné tkaniny. Takto citrón položte do teplého sezamového oleje.  Citrón s látkou vyjměte a položte na postižené koleno. Nechte působit 5 – 10 minut. Postup opakujte dvakrát denně, dokud bolest nezmizí úplně. Pro celkově dobrý zdravotní stav se doporučuje po ránu na lačný žaludek vypít šťávu z jednoho citrónu spolu s vlažnou vodou.

Jablečný ocet

Alkalizační účinek jablečného octa je velice užitečný při snižování bolesti v kolenou. Ten pomáhá totiž rozpouštět škodlivé toxiny a doplňuje potřebné minerály do kolenního kloubu. Jablečný ocet je také užitečný při obnově kloubního maziva.

Smíchejte 2 lžičky jablečného octa ve dvou šálcích filtrované vody. Směs popíjejte po celý den a opakujte každý den, dokud se kolena úplně neuzdraví.

Dalším způsobem odstranění bolesti je smíchat 2 šálky jablečného octa ve vaně s horkou vodou. Dopřejte si horkou koupel po dobu minimálně 30 minut. Postup opakujte.maxresdefault

Poslední variantou s jablečným octem je smíchání 1 polévkové lžíce jablečného octa s 1 lžící olivového oleje. Směs masírujte na postižené koleno jednou až dvakrát denně, dokud bolest úplně nezmizí.

Kurkuma

Kurkuma je přirozený a účinný způsob, jak zmírnit bolest v kolenou. Kurkumin obsažený v kurkumě působí na tělo jako silní antioxidant a, spolu s protizánětlivými vlastnosti, pomáhá i snižovat bolest kloubů. Nedávné studie navíc potvrdily, že kurkuma dokáže zpomalit vývoj artritidy, která bývá hlavní příčinou vzniku bolesti kloubů. Kurkumu byste ale neměli zvolit v případě, že užíváte léky na ředění krve.

Přidejte půl lžičky kurkumy a půl lžičky mletého zázvoru do jednoho šálku vody. Takto vařte po dobu 10 minut. Pro lepší chuť můžete přidat med. Nápoj pijte dvakrát denně, dokud neodezní bolest.

V dalším receptu budete potřebovat 1 lžičku kurkumy, kterou povaříme v mléce. Horký nápoj osladíme medem a pijeme jednou denně.

Kajenský pepř

Kajenský pepř obsahuje látku zvanou kapsaicin, který funguje jako lék proti bolesti. Díky tomu, že vytváří příjemný pocit tepla, dokáže spolu s analgetickými vlastnosti účinně bojovat proti bolesti.

13903814833_2e516b5e6d_b

Smíchejte 2 lžíce kajenského pepře v prášku s půl šálkem teplého olivového oleje. Směs míchejte do doby, dokud nedostanete jemnou konzistentní pastu. Pastu poté naneste na postižené koleno dvakrát denně po dobu 7 dnů.

Na další recept budete potřebovat šálek jablečného octa s půl lžíci kajenského pepře v prášku. Pepř dobře rozmíchejte v octu a do výsledného roztoku namočte koleno alespoň na 20 minut. Postup opakujte jednou nebo dvakrát denně, dokud se zánět a bolest neodplaví.

Vyzkoušejte naše recepty proti bolesti kloubů a pociťte jejich účinky na vlastní kůži.

Zdroj: článek z webu yourstylishlife.com, ze kterého jsme při psaní čerpali, už bohužel není dostupný.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button