PrevenceRady a tipy

9 věcí, které musíte udělat, když se blíží nachlazení

 

Blížící se nemoc lze rozpoznat mnoha způsoby, nejčastěji se dostaví náhlá únava, bolest kloubů, nechuť k jídlu, bolest hlavy, nesoustředěnost, pokašlávání, zvýšená teplota nebo také rýma. Většina lidí dokáže rozpoznat blížící se nemoc, ale málokdo dokáže včas reagovat, aby nemoc odvrátil. Představíme si proto základní devatero činností, které je potřeba dodržet, pokud se chcete nemoci spolehlivě vyhnout.

Odpočívejte

Jak říká Dr. Pritish Tosh: „To nejlepší, co můžete udělat je pít hodně tekutin a získat dostatek času na odpočinek.“ Odpočinek je v období oslabeného organismu nejlepší možností, jak dát tělu čas, aby se zregenerovalo a nabralo sílu na boj s blížící se nemocí. Pokud odpočinek nezanedbáte, může se vám nemoc zcela vyhnout. Naopak zvýšená fyzická nebo psychická zátěž je doslova pozvánkou pro nemoc, aby se rozšířila do celého těla.

Srkejte horký kuřecí vývar

Ano, můžete namítat, že srkání se nesluší, ale v případě nachlazení, je talíř velmi horké polévky tou nejúčinnější zbraní. Jak jinak sníst lžíci, když se na ní polévka skoro vaří, než usrkáváním?

soup-562163_640

Polévka je základ, postaví vás na nohy. Kvalitní vývar je na nachlazení ideální. Kostka bujónu vám nepomůže. Udělejte si pořádný vývar z masových kostí, přidejte pár stroužků česneku, zeleniny a bylinek. Stejně jako se „kouří“ z vaší polévky se v přeneseném významu budou odpařovat i škodliviny z těla. Začnete se více potit a tělo se lépe detoxikuje.

Pijte hodně vody

Další předpoklad, že ze sebe bacily rychleji dostanete ven, je dostatek tekutin. Nemusíte se uchýlit jen k čisté vodě, hleny uvolní horký čaj s citrónem, medem a zázvorem. Zapomeňte na kávu a alkohol, přispívají k dehydrataci. Po kávě by se vám i hůře spalo a vy nutně potřebujete odpočinek. Výborným zdrojem vitamínu C je šťáva z čerstvě vymačkaných pomerančů.

frisch-948620_640

Zinek, vitamín C a česnek

100% výsledky nepřinesl žádný výzkum, ale podpořit naše zdraví tímto způsobem rozhodně není na škodu. Vitamín C je známý posilovač imunity a česnek zase „vypálí čerty z těla“, jedná se o účinný nástroj k dezinfekci, který umí spolehlivě likvidovat bakterie. Zinek pomáhá viróze z těla dříve odejít a zmírnit projevy nemoci.

Teplá sprcha

Teplá sprcha vám přinese uvolnění nosu a vy budete zase volně dýchat. Sice se nos ještě na pár dní zaplní rýmou, ale na chvíli se vám uleví. Zachovejte si ten pocit čistoty a svěžesti před spaním, lépe usnete. Pára ze sprchy působí jako dekongestivum, což v praxi funguje podobně jako nosní kapky. Zpocené povlečení převlečte do suchého.

Když to jde, zůstaňte doma

Jistě, každý z nás má jinou práci, kde si může nebo naopak nemůže dovolit chybět, ale zase na druhou stranu je jasné, že svým činem jít do práce, nakazí třeba i lidi ve svém okolí. Jediný den odpočinku vás může zachránit před celým týdnem marodění.

few-feet-684685_640

Stop cvičení

Během nemoci, nebo blížící se nemoci, necvičte. Vaše tělo v takovém stavu neposílíte, ale naopak ho oslabíte. Jakákoliv namáhavá aktivita je pro tělo přítěží.

Sex

Vášnivý sex je daleko příjemnějším spalováním bacilů i kalorií, než se potit na cvičební podložce. Je to zvláštní rada, ale sex vám před blížící se nemocí pomůže, jen to s ním nepřehánějte, aby se nejednalo o větší fyzickou zátěž.

Zbavte se povlaku na jazyku

Nemoci dýchacích cest souvisí i s množstvím bakterií v ústech. Pravidelně kloktejte ústní vodu, abyste se zbavili nepříjemného povlaku na jazyku, ten je totiž plný bakterií.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button