KrásaRady a tipy

Zbavte se nežádoucích chloupků nad horním rtem

Nejhorší noční můrou snad pro všechny ženy jsou chloupky nad horním rtem, v uších, nebo lokální chloupky připomínající vousy. Tento problém většina z nás řeší klasickým voskem a jejich následnou epilací, která zajistí odstranění chloupku i s jeho kořínkem. Ovšem výsledkem bývá často podrážděná, zarudlá kůže a mnohdy se na onom místě vyskytne nechtěný pupínek. Uplyne krátká doba a chloupek je zpět. Nicméně my pro vás máme radu, jak se co nejpřirozenější a nejšetrnější cestou zbavit těchto chloupků.

K odstranění chloupků budete potřebovat:

  • 1 lžičky kurkumy
  • 2 lžíce cizrnové mouky
  • trochu mléka nebo jogurtu

Postup:Kurkumu a cizrnu smíchejte a následně přidejte trochu mléka nebo jogurtu. Míchejte do té doby, dokud nevznikne jemná homogenní směs. Takto je mast na odstranění chloupků připravena.

Směs naneste na postižené místo ve směru růstu chloupků. Nechte působit po dobu 20 minut, dokud směs nad rtem úplně nezaschne. Nakonec místo omyjte bavlněným ručníkem a teplou vodou.

Účinek kurkumy

Kurkuma obsažena ve směsi vaší pokožku krásně vyčistí, odstraní odumřelé buňky a jiné nečistoty z pokožky. Také podporuje správnou funkci lymfatických žláz a má perfektní protizánětlivé účinky. Zabraňuje tedy zbytečnému zarudnutí kůže, zmírňuje projevy akné a pupínků a vaši pleť doslova rozzáří.

Vzhledem k tomu, že léčivý kurkumin v kurkumě má žlutou barvu, obličej může lehce obarvit. Proto po odstranění obličej opláchněte opravdu precizně. Ošetřená oblast může být lehce zčervenalá, ale zarudnutí zmizí za několik okamžiků a díky protizánětlivým vlastnostem kurkumy se nemusíte bát ani nepříjemné kožní reakce.

Léčbu opakujte jednou týdně po dobu jednoho měsíce, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Vyzkoušejte tento skvělý recept a už se netrapte nevzhlednými chloupky kolem horního rtu.

Zdroj: článek z webu yourstylishlife.com, ze kterého jsme při psaní čerpali, už bohužel není dostupný.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button