Krása

Přírodní ošetření vlasů? Zkuste domácí péči s olivovým olejem a rozmarýnem

Přinášíme vám další článek, který vám prozradí návod na výrobu domácí kosmetiky. V tomto případě je to vyživující maska na vlasy s olivovým olejem. S objevem kokosového oleje všichni přešli na jeho používání a tak trochu zapomněli na olivový olej, který je používán po staletí a jeho účinky jsou stále stejné. Zkuste návrat k olivovému oleji a aplikujte jeho účinky na své vlasy. 

Pravidelná péče o vlasy

Vaše vlasy procházejí změnou pokaždé, když je obarvíte, vysušíte fénem, vyžehlíte či jdete spát s mokrou hlavou, zaplavete si v bazénu či jste delší dobu u moře. Vliv na ně má i změna stravování, stres, užívání léků, hormonální změny, nedostatek vitamínů a minerálů. To vše se samozřejmě podepíše na kvalitě, tedy i vzhledu, vašich vlasů. Tím, že vlasy pravidelně ošetříte s pomocí přírodních prostředků, udržujete své vlasy v kondici. Pravdou je, že existuje řada kosmetických výrobků, které vám slibují krásné a zdravé vlasy. Ty však většinou obsahují řadu chemikálií, parabenů a silikonů. Navíc konvenční ošetření vlasů přidává k negativním účinkům na životní prostředí. Pravidelné ošetření vlasů pomáhá eliminovat roztřepené konečky a správná péče také chrání před zbytečným vypadáváním vlasů.

Domácí péče o vlasy

Skvělé je, že u přípravy domácí kosmetiky máte pravděpodobně část ingrediencí doma v kuchyni. Jednou z takových ingrediencí je právě olivový olej, díky němuž jsou vlasy lesklé a snadno ho po aplikování masky vymyjete z vlasů. Olivový olej byl prověřen používáním po staletí. Kromě toho, že olivový olej zvyšuje lesk vlasů, změkčuje je a posiluje jejich zdraví. Obsahuje totiž kyselinu olejovou, palmitovou a skvalen. Díky nim jsou vlasy jemnější a měkké.

Jak na to?

  • 120 ml olivového oleje
  • 10 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
  • 10 kapek levandulové silice
  • 3 kapky citronové silice

Připravte si misku, do které vlijete olivový olej. Přidejte esenciální olej z rozmarýnu, levandule a citronu, které jsou příznivé pro vaše vlasy. I když můžete své vlasy ošetřit jen s pomocí olivového oleje, přidané olivové oleje zvyšují účinky této masky a celkově kvalitu vašich vlasů.

Rozmarýnový esenciální olej pomáhá růstu vlasů a pečuje i o pokožku vaší hlavy. Levandulový esenciální olej má antimikrobiální vlastnosti, zabraňuje tomu, aby byly vaše vlasy suché a lámaly se. Eliminuje také vliv stresu na vlasy a stimuluje vlasovou pokožku. Citronový esenciální olej posiluje vlasové folikuly a zbavuje vás lupů.

Všechny ingredience stačí promíchat a skladovat v nádobě s víkem, nejlépe v lednici.

Jak masku používat?

Aplikujte masku od kořínkům až ke konečkům po celé délce vlasů. Vlasy zabalte do ručníku a nechte působit po dobu 30-40 minut. Maska se krásně vsákne do vašich vlasů a pokožky hlavy. Je skvělá zvláště pro suché a zničené vlasy, které potřebují účinnou regeneraci. Poté masku opláchněte a omyjte si vlasy klasicky šampónem a kondicionérem, abyste dostali zbytky oleje z vašich vlasů.

Pro vlasy

Používání olivového oleje je zvláště vhodné pro kudrnaté, suché, poškozené či často barvené vlasy. Pro jemné vlasy je vhodnější kokosový olej, který se do jemných vlasů lépe zapracovává. Experimentovat však můžete i s mixem obou olejů a esenciálních olejů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button