Krása

Každodenní chyby, které podporují vaše stárnutí

Stárnutí nikdo neuteče, ale může se vám stát, že děláte chyby, které ho zbytečně podporují. Způsob života záleží jen na vás a všechny vaše zlozvyky jeho kvalitu zásadně ovlivňují. Ale při správném životním stylu můžete mít mladistvý vzhled v každém věku. My vám proto ukážeme zlozvyky, kterých je lepší se vyvarovat.

Vyvarujte se sladkostí

Snad každý občas touží po něčem sladkém. Ale při příjmu cukrů musíte být velmi opatrní, jelikož se velmi rychle stanou vaším návykem. Sladkosti patří do vysoce zpracovaných sladidel. Ovlivňují cytokinezi a pokud budete jíst mnoho cukru, zvyšuje se pravděpodobnost, že si vypěstujete rakovinu, cukrovku nebo kardiovaskulární onemocnění. Cukr mimo jiné zvyšuje i fyzické stárnutí. Způsobuje prohlubování vrásek a vy budete vypadat unaveně. Může vést také ke ztrátě kontroly a ke špatnému hodnocení sebe sama.

Chronické usínání

Každý den byste měli spát 7-9 hodin. Zatímco vy spíte, vaše tělo se regeneruje. Velmi aktivní jsou i růstové hormony v době, kdy spíte. Nedostatečný spánek může vést k předčasnému stárnutí a špatné regeneraci těla. Nedostatek spánku má velmi negativní dopad jak na vaší fyzickou, tak psychickou stránku. Můžete to pozorovat i na své pokožce, kdy po probdělé noci máte kruhy pod očima.

Pokud budete spát málo v noci, budete po celý den unavení a následně budete mít více touhy jíst a zvýší se i vaše chuť na sladké, která vám poskytne na chvíli vysokou dávku energie. Se stoupající energií, stoupá ale i tělesná hmotnost a hladina cukru v krvi.

Alkohol jako forma řešení problémů

Všichni dobře víme, že sklenička vína po večeři je velmi zdravá, ale celá láhev už tělu škodí. Přílišné pití alkoholu stimulují zánětlivé procesy v těle a zpomalují metabolismus. Alkohol podporuje i poruchu jater. Plno lidí však takto řeší problémy, ovšem alkohol jejich problémy jen zhorší.

Neodpouštět

Být neustále na někoho naštvaný je neuvěřitelná ztráta času. Dávat všechnu energii do toho, abychom se drželi zpátky a nehnuli se kupředu, problém jen prohlubuje. Zášť může mít za následek stres, úzkost, depresi a zvýšený krevní tlak. Máte-li pocit viny, měli byste problém co nejdříve vyřešit. Odpouštějí jiní lidé, odpouštějte i vy. Měli byste opustit svá očekávání, která nemohou být splněna. Osvoboďte svou mysl a odpusťte.

Věční samotáři

Mít přátelé je možná pro někoho obtíž, ale dobrý přítel je tím, kdo vám pomůže od vašich problémů, povzbudí vás a podpoří v následování svých snů. Pokud příliš pracujete a nemáte dostatek času na zábavu, zvolněte. Zasportujte si v kolektivu nebo si užijte nějaký večírek. Po takovýchto akcích se budete cítit šťastněji, zdravěji a nabyti novou energií.

Žijte bez chemie

Chemikálie jsou v našem životě stále častějším problémem. Jsou v mýdle, čistících prostředcích a dokonce i v jídlu. Výrobky obsahují parabeny, ftaláty a sírany, které mohou způsobit hormonální nerovnováhu a otravu organismu. Pokud se tomuto chceme vyvarovat, kupujte bioprodukty a vyvarujte se alespoň některým výrobkům, které tráví váš organismus.

Podpořte sexuální život

Mít intimní vztah je mnohem důležitější věcí, než si myslíte. Síla imunitního systému je spojena s dostatečným pohlavním stykem. Díky němu vaše tělo lépe zvládá stres. Moderní životní styl, kdy je každý zaneprázdněn, zanechává negativní dopad na naší imunitě. Pokud tedy vaše sexuální chvíle neustále klesají, měli byste je s partnerem zařadit do svého života častěji. Bude to nejen potěšení pro vaše libido, ale posílíte i svůj organismus a psychiku.

Cvičení ze špatného důvodu

Pokud je hlavním cílem při cvičení ztráta tuku, přicházíte o všechnu zábavu. Optimistický a pozitivní přístup má pro cvičení zásadní význam. Pokud se cítíte špatně ve vašem těle, pak se do toho budete nutit a nestane se to vaší příjemnou denní rutinou. Nezapomeňte také na relax, který je pro tělo také velmi důležitý. Cvičení uvolňuje endorfin, hormon štěstí, mějte proto cvičení rádi.

Toto je pár rad, které vám mohou pomoci, abyste se cítili lépe a zároveň vaše tělo nestárlo tak rychle.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button