JídloRady a tipyTOP 10Vitamíny

10 neuvěřitelných způsobů, jak využít banánové slupky

Jíte banány? Měli byste! Jejich využití je širokospektré. Možná by vás ani nenapadlo, že se dá zužitkovat i jejich slupka. Bánové slupky jsou přitom plné vlákniny, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Jedná se o skvělý doplněk zdravé výživy nebo také lék na mnoho degenerativních onemocněních.

Bělení zubů

Chcete mít bílé zuby? Efektivní pomocí jsou banánové slupky. Ač nám na rukou vytváří žluté skvrnky, když banán loupeme, na zubech mají opačný účinek. Stačí uchopit banánovou slupku tak, abychom obsah slupky vetřeli na zuby a dělat tak každý den po dobu 5 minut. Výsledky jsou zpozorovány už po jednom týdnu používání této bělící techniky.

woman-977020_640

Psoriáza

Trápí vás lupénka? Potírejte kůži rubem banánové slupky a uvidíte, že je to skutečně účinné. Pomáhá ke zlepšení stavu kůže na postižených místech. Proces opakujte 2 krát denně, banánová kůra má tu schopnost, že hydratuje pleť, ulevuje svědění a jak jsem již řekli, léčí i lupénku.

Pomáhá s hemeroidy

Slupka z tohoto tropického ovoce je také velmi prospěšná a užitečná v případě hemoroidů. Jediné, co musíte udělat, je třít částí banánové slupky postiženou oblast 5 krát denně po dobu 5 minut.

Bolest hlavy

Všichni víme, že součástí banánů je draslík, a ten vám může pomoci léčit hlavní příčinu bolesti. Stačí uchopit banánovou slupku a držet si jí přes čelo – bolest postupně odezní. Banánová slupka se dá aplikovat i přes zadní část krku. Získáte stejné výsledky, protože bolest zmizí.

banana-peel-189757_640

Akné

Banánový peeling slupkou od banánu je velmi užitečný při léčbě akné. Snižuje projevy zánětu a podráždění. Akné se zbavíte, když tuto proceduru zopakujete před spaním každou noc, než se akné ztratí.

Bradavice

Dalším přínosem banánové slupky je eliminace výskytu tvrdých bradavic. Uřízněte kus banánové slupky a položte jí na bradavice. Banánovou slupku zajistěte na kůži obvazem a nechte působit přes noc. Rychlejším způsobem je tření vnitřní strany kůry na postiženou oblast.

Modřiny

Banánovou slupku můžete použít i k urychlení procesu hojení modřin. Má to své opodstatnění, banánová slupka léčí.

Přírodní leštící prostředek

Naším každodenním úkolem je mimo jiné i udržování chodu čisté domácnosti. Banánové slupky jsou velmi šlechetnými pomocníky pro čištění nábytku a kuchyňských potřeb, dokonce umí vyčistit i boty! Krásně je vyleštíte a odstraníte prach. Podobně tak můžete učinit i s odstraněním nečistot z listů pokojových květin.

banana-peel-956629_640

Zklidnění kůže po bodnutí hmyzem

Potřebujete snížit svědění kůže po bodnutí hmyzem? Potřete místo vpichu banánovou slupkou, která zmírní vaše utrpení. Pokožce se uleví, protože přestane svědit.

Svědivé vyrážky

Logicky vám tak banánová slupka přinese úlevu i od svědivé vyrážky. Postižené místo třete banánovou slupkou 2 krát denně. Tuto metodu je potřeba opakovat do doby, dokud svědění neustoupí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button