Krása Návod

Návod: Účinný domácí krém proti vráskám s esenciálními oleji

Anti Wrinkle Cream
Profilový obrázek
Napsáno od Daniela

S přicházejícím věkem přichází také vrásky. Jsou přirozenou součástí stárnoucí pleti, ale jejich nadměrnému tvoření se můžete preventivně vyhýbat s pomocí kvalitních pleťových krémů a esenciálních olejů.

S přicházejícím věkem přichází také vrásky. Jsou přirozenou součástí stárnoucí pleti, ale jejich nadměrnému tvoření se můžete preventivně vyhýbat s pomocí kvalitních pleťových krémů a esenciálních olejů. Zapomeňte však na průmyslově vyráběné krémy a vyrobte si domácí krém proti vráskám, který obsahuje i esenciální oleje. Vyhnete se zbytečným chemikáliím, které by se mohli dostat do vaší pleti a podpoříte zdraví své pokožky. 

Správné přísady

Zárukou úspěšné prevence proti vzniku vrásek jsou správně zvolené přísady. Nejlépe přírodní, které jsou léty ověřené. Proto je dobré zvolit domácí přípravu krému, který bude obsahovat jen to, co jste do něj vy sami přidali.

Ingredience:

  • ⅛ šálku mandlového oleje
  • ⅛ šálku jojobového oleje
  • ½ čajové lžičky ženšenového esenciálního oleje
  • 1 čajová lžička esenciálního z šípkových jader
  • 10 kapek esenciálního oleje z kadidla
  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 2 lžíce včelího vosku
  • ½ lžičky oleje s vitaminem E
  • 1 lžíce bambuckého másla

Připravte si malou mističku, do které přidáte mandlový a jojobový olej. Jelikož mandlový olej obsahuje notnou dávku vitamínu A, je proslavený jako skvělá prevence vzniku vrásek a přispívá k léčbě akné. Jojobový olej uklidňuje pokožku a zvlhčuje ji. Poté přidejte olej z šípkových semínek, esenciální olej z kadidla a ženšenový esenciální olej. Vše dobře promíchejte.

Bylo prokázáno, že ženšenový esenciální olej snižuje tvorbu vrásek. Esenciální olej ze semen růží snadno proniká do pokožky, přináší jí dávku antioxidantů, vitamínu C a A, které pomáhají proti stárnutí pleti. Pomáhají také pleti ke správnému tónu. Esenciální olej z kadidla posiluje pokožku a má antibakteriální účinky, působí jako prevence vzniku akné.

Připravte si vodní lázeň pro včelí vosk, kokosový olej a bambucké máslo, který necháte pomalu roztavit a poté přimícháte do směsi esenciálních olejů. Nakonec přidejte olej s vitamínem E. Vše promíchejte a přelijte do vhodné mističky. Krém vydrží v chladničce či na tmavé místě po dobu dvou až tří týdnů. Připravit si můžete jen poloviční dávku, abyste stihli krém spotřebovat než se vám zkazí.

Kokosový olej má antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají bojovat proti bakteriím a snižují riziko vzniku akné, navíc dokonale hydratuje a preventivně chrání před vznikem vrásek. Včelí vosk má skvělé hydratační schopnosti. Bambucké máslo je bohaté na vitamín E a A, což je to nejlepší pro vaši pokožku, pomáhá obnovovat kožní buňky a zvyšuje produkci kolagenu.

Jak krém užívat?

Krém aplikuje na vyčištěnou pokožku před spaním. Jedná se o hutnější krém, který se postará o regeneraci pokožky přes noc a její výživu. Aplikujte pravidelně každý den na všechny typy pleti.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.