Krása Návod

Návod: Přírodní krém s mandlovým olejem, který vás zbaví vrásek

Profilový obrázek
Napsáno od Daniela

Vrásky se objevují s přibývajícím věkem. Jsou znakem moudrosti a prožitých let každého muže a ženy. Některé z nás však vrásky trápí, přidávají léta navíc a nejsou příliš estetickými. Zbavte se jich přírodní cestou s receptem, který si může zkusit každý z vás. Jde o domácí krém, který pleť hydratuje, redukuje vrásky a zpomaluje proces stárnutí kůže. Je vyroben jen a pouze z přírodních a běžně dostupných ingrediencí, které jsou pro vaši pleť bezpečné. Krém neobsahuje nic navíc na rozdíl od krémů z obchodů, o jejichž složení se příliš nezajímáme.

Domácí krém

Tento krém je vhodný pro všechny typy pleti a prvních výsledků docílíte již po týdnu používání. Jeho příprava je velmi snadná.

  • 2 lžičky vazelíny
  • 1 žloutek
  • 2 lžíce mandlového oleje (můžete použít i jiný olej)
  • 1/2 lžíce kvalitního včelího medu

Připravte si hrnec s vodou a na něj vložte misku. Do misky dejte vazelínu, kterou necháte rozpustit. Po rozpuštění vazelíny přidejte zbylé složky. Dobře směs míchejte alespoň 5 minut, dokud nevznikne jemně táhlá směs. Přendejte si směs do nádoby, ve které budete krém skladovat. Použijte klidně nádobku od již vypotřebovaného krému. Krém používejte na pleť každý den. Vhodný je krém používat především na noc v zimním období alespoň dvě hodiny před spánkem. Po hodině zbytek krému setřete vatovým tamponkem. Směs uložte do lednice a můžete ji takto používat každý den. Záleží jen na vás kolik směsi si vyrobíte. Dávku můžete klidně zdvojnásobit.

Mandlový olej a jeho účinky na vaši pleť

Mandlový olej řadíme mezi jeden z nejcennějších rostlinných olejů. Je vyráběn lisováním semen mandloně, subtropické dřeviny s krásnými bílými až lehce narůžovělými květy. Mandlový olej je bohatý na vitamín A, E, F a mnoho důležitých minerálů. Všechny tyto látky předává vaši pleti. Mandlový olej je vhodný především pro pleť sušší, citlivou, která má sklony k ekzémům, červenání a svědivosti. Výhodou mandlového oleje je jeho rychlá vstřebatelnost. Tento olej je skvělý na masáž obličeje, v péči o obličej či k výrobě domácího mandlového peelingu.

Jak si připravit mandlový peeling?

Do lehce ohřátého mandlového oleje přidáme mandlové otruby, jemně namleté ovesné vločky a již převařenou kávu (tedy kávovou sedlinu). Směsí jemně masírujeme pleť. Můžete si peeling v jemné vrstvě nanést na pokožku a po dobu několika minut nechat olejíček působit. Mandlový olej se doporučuje také těhotným ženám, jelikož podporuje elasticitu kůže a jeho použitím předcházíte tvorbě strií.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Zanechte komentář