KrásaRecepty

Přírodní balzám na suché a popraskané rty!

Pokožka našich rtů je nesmírně citlivá a potřebuje kvalitní péči. Hlavně v zimních měsících rty vlivem mrazu osychají a praskají. Jsou pak nejen nevzhledné, ale i bolestivé. Připravte si podle našeho receptu úžasný přírodní balzám na rty!

Domácí balzám

Ingredience:

  • svíčku ze včelího vosku
  • 30 g oleje (slunečnicový, olivový, kokosový)
  • 10 g medu
  • skořici a kakaový prášek

Postup:

  1. Smíchejte 20 g vosku a základního oleje. Pokud nemáte váhu, můžete si pomoci lžící: 2/3 polévkové lžíce vosku na 1 polévkovou lžíci oleje.
  2. Výslednou směs rozpusťte ve vodní lázni.
  3. Dobře promíchejte.
  4. Na dochucení přidejte trošku skořice a kakaového prášku.
  5. Směs vlijte do vhodné nádoby a nechte zmrazit.
  6. A domácí balzám na rty je hotov!

Pamatujte, že každý domácí přípravek je potřeba nejprve vyzkoušet na malém místě kvůli možné alergické reakci. Stačí tedy před použitím potřít malé místo kdekoliv na těle tímto balzámem a pokud se do 24 hodin nedostaví žádná reakce, můžete balzám bez obav používat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button