Krása

Krásná pleť jednoduše! Stačí vyrobit toto pleťové tonikum

Péče o pleť je důležitá v každém věku. Nicméně, čím je člověk starší, tím více péče pleť potřebuje. Se všemi těmi séry, pleťovými toniky, a jinými chemikáliemi nacpanými kosmetickými prostředky co jsou všude kolem nás, které slibují, že vrátí mladistvý vzhled, je těžké se rozhodnout, kde vůbec začít. Dobrá zpráva je, že nikdy nejste moc staří na péči o vaši pokožku. Ještě lepší zpráva je, že jediné, co potřebujete je jednoduché pleťové tonikum vyrobené z přírodních ingrediencí.

Toto pleťové tonikum sestává pouze ze tří ingrediencí: vody, zeleného čaje, a aloe vera. Zelený čaj má mnoho zdravotních přínosů jak při vnitřním, tak vnějším užití. Je užíván v tradiční čínské medicíně na prevenci a léčbu mnoha kožních onemocnění. Povrchové aplikace zeleného čaje pomáhají ochránit před UV zářením ze slunce, a odstraňují škodlivé volné radikály z kůže, než mají vůbec šanci poškodit DNA vašich kožních buněk.

Antioxidanty nabitý zelený čaj také posílí vaši pleť, stáhne póry, a odstraní toxiny. Aloe vera pomáhá redukovat zarudnutí a zanícení, a zároveň hydratuje pokožku. Pokud máte hodně mastnou pleť, přidejte do směsi ¼ hrnku vilínu, aby se nadbytečný olej vysušil. Toto pleťové tonikum je nenáročné na výrobu a pomůže vám snížit některé viditelné známky stárnutí.

Ingredience:

  • 2 čajové sáčky zeleného čaje
  • 1 polévková lžíce Aloe Vera gelu (můžete koupit již hotový produkt, nebo extrahovat z vaší vlastní rostliny, pokud máte doma)
  • 1 hrnek vody

Návod:

  1. Vylouhujte čajové pytlíky ze zeleného čaje v horké vodě po dobu alespoň pěti minut. Nechte vychladnout a sáčky odstraňte.
  2. Přilijte aloe vera gel do roztoku zeleného čaje. Dobře smíchejte ingredience dohromady, dokud nezbydou žádné viditelné hrudky z aloe vera gelu.
  3. Nalijte do sklenice nebo do lahvičky se sprejovým nástavcem.

Jak použít

Aplikujte pleťové tonikum na čerstvě umytou pleť obličeje a krku – nastříkejte přímo na pleť nebo namočte vatový tampon a jím naneste. Jemně promněte po pokožce. Posléze naneste přírodní hydratující krém nebo pleťový olej. Užívejte denně podle potřeby.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button