Jaké bylinky používat pro růst vlasů? Zkuste těchto 7 nejosvědčenějších
Vypadávají vám vlasy? Vyhledejte pomoc na přírodní bázi bylinek. Všechny rostliny jsou bezpečnější možností, než chemické preparáty. A bylinky stimulují růst vlasů! Mezi ty nejlepší patří aloe vera, máta peprná, tymián, rozmarýn, levandule, čajovník a světlice barvířská.
Z těchto bylin je potřeba vytvořit gel, který jemně vmasírujete do pokožky hlavy a po 15 – 20 minutách smyjete. Následně si vlasy umyjte obvyklým způsobem, doporučujeme jemným šamponem. Když o vlasy přicházíme, je to zejména kvůli věku, stresu nebo nějakému chronickému onemocnění. Ať je příčina jakákoliv, vždy je to otázka frustrace pro muže i ženy.
Bylinky na podporu růstu vlasových folikulů
Aloe Vera
Je gel z aloe vera vhodný pro růst vlasů? Ano, aloe vera obsahuje spoustu cenných složek, které vlasy nejen vyživují, ale také posilují jejich celkové zdraví.
Odpradávna se tato tropická rostlina spojovala s vypadáváním vlasů. Gel z aloe vera je také skvělým pomocníkem na zklidnění podrážděné pokožky. To z něj činí přírodní medikament na léčbu svědění pokožky hlavy a lupů.
Máta peprná
Při aplikaci na pokožku hlavy, zvyšuje mátový olej růst vlasů bez vedlejších účinků. Může být dokonce účinnější, než klasické léky na vypadávání vlasů.
Tymián
Tymiánový olej je ideálním prostředkem pro podporu růstu vlasů. Smícháním s jojobovým nebo hroznovým olejem vytváří dokonalou harmonii určenou k masáži hlavy. Podle studií je prokazatelný růst vlasů, když si je dáváte na vlasy pravidelně.
Rozmarýn
Rozmarýnový olej je další éterický olej, který se zkoumá z hlediska jeho účinnosti. Napravuje plešatost, jelikož po něm vlasy opětovně rostou. Opět ho aplikujte masírováním pokožky hlavy.
Levandule
Není divu, že levandule stimuluje růst vlasů, zvláště v případech, kdy vypadávání zapříčiňuje stres. Levandule působí proti stresu. Je to užitečná bylinka, která je dávána do souvislosti s léčbou deprese, úzkosti a bolesti.
Čajovník
Jako olej může být čajovník použit v šamponech proti lupům. Jeho antifungální vlastnosti pomáhají v boji proti lupům, kdy jsou lupy způsobeny mykotickou infekcí. Uklidňující vlastnosti čajovníku zmírňují svědění.
Světlice barvířská
Jak muž stárne, mění se testosteron na dihydrotestosteron – molekulu, která souvisí se ztrátou vlasů. Extrakt ze světlice barvířské je vynikající při inhibici tohoto enzymu, jelikož umožňuje růst vlasů.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos